FOCUS -01 & Ford 6000 soittimen vaihto

Moro!

Onko kyseessä oleva soitin näppärä vaihtaa uuteen? Huollosta varmaan saa koteloita, jotka tulevat "reiän" kohdalle, kun tuleva soitin ns. normaalikokoinen.

Sitten toinen juttu, onko nykyinen kaukosäädin mahdollista saada toimimaan uuden soittimen kanssa?
43715
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Moi,
5tonninen ainakin lähtee mukavasti pois. Haet Ford-huollosta irrotusraudat, 1,70,- pari ja niillä vetelet radion ulos. Taisi saada myös biltemasta (samaan hintaan).

Peittolevy DIN-kokoiselle radiolle taisi olla 12,- ja johtosarja biltemasta joitain euroja. Johtosarja Fordilla taisi olla jotain 20,- luokkaa(?) Ei tarvi askarrella, kaikki käy näppärästi.

Äänestä
  • Kiitoksia tosi paljon nopeasta vastauksesta! Nyt täytyy alkaa etsimään kaikki tarvittavat tavarat. Kiitos vielä kerran.

    Äänestä

  • Antti kirjoitti:

    Kiitoksia tosi paljon nopeasta vastauksesta! Nyt täytyy alkaa etsimään kaikki tarvittavat tavarat. Kiitos vielä kerran.

    Kyllä sen Focuksen kaukonkin saa toimimaan yhteen ainakin kaikkien tunnetumpien soitinmerkkien kanssa, adaptereita on netti täynnä.

    Äänestä

...pyydät siitä 6000:sesta??

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Antti kirjoitti:

Moro!

Onko kyseessä oleva soitin näppärä vaihtaa uuteen? Huollosta varmaan saa koteloita, jotka tulevat "reiän" kohdalle, kun tuleva soitin ns. normaalikokoinen.

Sitten toinen juttu, onko nykyinen kaukosäädin mahdollista saada toimimaan uuden soittimen kanssa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu