puhutaan, että aasialaiset naiset on niin paljon kauniimpia kuin suomalaiset ja ovat nöyriä, ja valmiita ja nuoria ja nättejä ja palvelevat miestään. kauneus on jokaisen silmässä,esim. olen nainen ja suurin osa aasialaisista naisista on kauniita ja suurin osa suomalaisista on kauniita. mutta miksi miehiä pitäisi palvella ja olla nöyrä ja aina valmis????
eikö seksin kuulu olla molemmin puolista haluamista ja toisen kunnioittamista, ei toisen palvelemista. kumpaakaan sukupuolta ei pidä palvella vaan olla tasapuolinen ja tehdä rakkaudesta hyviä tekoja toiselle. kotityöt yms. eivät kuulu vain naiselle oli syntyperä mikä tahansa. nainen on nainen ja mies on mies, mutta molempia pitää kunnioittaa. on paha lukea ja nähdä näitä tyttökaupan naisia joilla ei kyllä mielestäni ole ihmisarvoa ja eräät miehet (ei todellakaan kaikki, eikä edes kaikki "käyttäjistäkään") ajattelevat että heitä voi kohdella miten vain. ja osa "pelastaa" heidät länsimaahan ja kohtelee sittenkin kuin anteeksi nyt koiraa, ja luulee että se on oikein.
ja en ole amalia, enkä saarnaa seksin ostosta (kun kyseessä on täysi-ikäiset), enkä ole aasialaisille naisille kateellinen mutta tuo on järkyttävää.
naisista
11
796
Vastaukset 11
- 25
Siinä se syy on. Aasialaisilla naisilla on sellainen kotikasvatus että miestä palvellaan. Suomaliset naiset vaahtoavat tasaarvosta, mutta se tasaarvo kun on vain naisen näkökulmasta tasaarvo. Auta armias niitä suomalaisten naisten vihaisia katseita jos mies esim kulkee ovesta ensin ... niin siihen se "tasaarvo" päättyy ja tämä oli vain yksi esimerkki.
Ja kyllä suurinosa miehistä huolehtii hyvin aasialaisista vaimoistaan jotka täällä asuvat.- ruokaa ja rahaa
Vastineeksi sen täytyy antaa persettä 24/7. Hima täytyy pitää kondiksessa ja safka valmiina työmiestä.
Ja taas persettä 24/7. Siksihän ne on tänne tuotettukin.
- MAN FR MOON
KYLLÄPÄ OLET UNIIKIN AIHEEN KEKSINYT ! MIETITÄÄN NYT OIKEIN PORUKALLA MITEN SAATAISIIN TÄMÄ MAAILMA PAREMMAKSI JA INHIMILISEMMÄKSI PAIKAKSI ASUA... HMMM....
- kuuluu vastaus
Silloin ei enää leviäisi hivit eikä adidakset, aasiankin luonto jäisi naisturisteillekin ihailtavaksi ilman häiriötekijöitä, joita alettaisiin valtion toimesta hävittää.
- kyllästynyt paskaan
kuuluu vastaus kirjoitti:
Silloin ei enää leviäisi hivit eikä adidakset, aasiankin luonto jäisi naisturisteillekin ihailtavaksi ilman häiriötekijöitä, joita alettaisiin valtion toimesta hävittää.
Amaliasta, silloin Thaimaan palstallakin olisi asianmukaista keskustelua eikä ainoastaan kuviteltuja juttuja ja rasistisisa satuja.
- hyvä idea
kuuluu vastaus kirjoitti:
Silloin ei enää leviäisi hivit eikä adidakset, aasiankin luonto jäisi naisturisteillekin ihailtavaksi ilman häiriötekijöitä, joita alettaisiin valtion toimesta hävittää.
Silti en usko, että naiset enää löytää Thaimaata. Sillä on jo liian huono maine pillulaaksona.
- häh ???
hyvä idea kirjoitti:
Silti en usko, että naiset enää löytää Thaimaata. Sillä on jo liian huono maine pillulaaksona.
Mites Puppe?
- palmun alla
häh ??? kirjoitti:
Mites Puppe?
Valkoinen perse vaan vilahti ja kahden kankun välistä hehtaari ryteikköä, johnka sekaan ladyboy
tökki seivästään. - paskapöntöllä
palmun alla kirjoitti:
Valkoinen perse vaan vilahti ja kahden kankun välistä hehtaari ryteikköä, johnka sekaan ladyboy
tökki seivästään.Runkkaa poika nakkias.
- avomies thaimaassa
Eikö teilllä ole munaa esiintyä omalla nimimerkillä tai nimellänne kun jauhatte tätä samaa paskaa?
Hankkikaa elämä! Mitä te pohditte asioita, mitä ei teille kuulu? Jos te olette turisteja.. käymää missä lystäätte.. Pakkoko sitä on avautua paskapuheinenne joka vitun tuuttiin?
Tai jos ette syystä tai toisesta matkusta kyseisissä maissa.. vaan puheet on tyyliin "olen kuullut" "puhutaan", niin parempi olisi pitää leipäläpi kiinni.
Hankkikaa elämä!- ei ensikertalainen
"Suomi" nainen huolehtii kodista yhtä hyvin kuin myös thai nainen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars1141502Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.141824Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois208768Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!33720Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su47717- 69702
- 49652
Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä59565Mistäkö haaveilen
Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä29551- 76551