Mitä mieltä Jetta-talosta, minkälainen firma ja kannattaako edes harkita?
Jetta-talo
JP1
154557
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Ainakin myyjiltä luulisi saavan loistavaa palvelua kun niillä on päivät pitkät aikaa roikkua täällä.
Oletko itse Jetta-talon omistaja?
Kyllä harmittaa kun saa työntekijänä ja myyjänä ottaa niskoilleen johtajiemme seikkailut täällä netissä.Olisimme mielummin toivoneet kunnon lehti-ilmoittelua eikä tällaista negatiivista mainontaa pahoittelenkin meidän myyjien puolesta ja toivoisin Antinkin keskittyvän tuotteen kehittämiseen kirjoittelun sijasta.
Tuskimpa "pankinjohtaja" mitään rakentamisesta tietää saati sitten suurelementtilinjan kehittämisestä. Eikös siellä ole ihan muut ihmiset sitä varten töissä.
kuka siellä viestittää. Oli pomo taikka myyjä. Tuollaisella vaan saa firman nimen lokaan hetkessä. Ja tämä urpo on tehnyt sitä koko ajan, ainakin kuukausia. On suuri työ saada enää mitään myytyä kun ihmiset ajattelee koko nimeä vitsinä.
Meillä on Herrala talo, toi mun viesti oli ns. *ttuilua kun koko ajan pauhataan noista Jetoista...
Tietyt kateelliset ja katkeroituneet ja työtä vieroksuvat kuluttavat parhaan työajan täällä purkamassa pahaa oloaan ja omaa mitättömyyden tunnettaa yrittämällä panetella Jetta-Taloa ja sen henkilökuntaa. Olette ymmärtäneet sananvapauden aivan väärin. Teidät voidaan jäljittää ja joudutte syytteeseen herjauksista ja kunnian loukkauksista!
toivottavasti saatte rahan hieman kirstun pohjalle kunnialoukkaussyytöksistä :) Rahalle lienee käyttöä, jotta kunnan ei tarvitse antaa lainatukia puutavaran ostoa varten
Työttömänäkö tulee noin kateelliseksi...en kyllä ihmettele, ei se ole niin "helppoa" nostaa työkkärin rahaa, vai? Eikä ole niin helppoa olla yrittäjäkään, vaikka meistä tavallisista pulliaisista siltä näyttää.
Kuitenkaan ei kannata solvata niitä jotka vielä rakentaa ja työllistää Suomen kansalaisia, eivätkä vie tehtaitaan Viroon tai Kiinaan.
Siitä voit olla aivan varma.
Sääliksi käy Jettalaisia jos tuollaisia työntekijöitä listoillaan tietämättään pitää.
Selkäänpuukottajia ei ole koskaan arvostettu.
Kannattaa varmaankin harkita työpaikan vaihdosta jos aika menee oman työnantajan/kunatalaisen mustamaalaamiseen.
Kyllä johtajilla on taatusti muutakin tekemistä,kunhan vain jättävät nämä heille ja meille vahinkoa aiheuttavat kirjoitukset näiltä ilmaispalstoilta pois.Selkäänpuukotuksesta puhuttaessa voisi kyllä väittää,että ne pistot ovat tulleet näiltä "mainospaloja" kirjoittavilta,tosin haavat ja vahingot tulevat myös näille kirjoittelijoille ja kaikille niillekin Jettalaisille jotka tälläiseen hölmöilyyn eivät haluaisi osallistua.
Näin ulkopuolisena tuntuu oudoilta nuo kirjoituksesi.
Ihan niin kuin sinulla itsellä kivi hiertäisi kengässä?
Samalla tavalla myötä-vastaisesti täällä kirjoitellaan kaikista talotehtaista/toimittajista.
Jos joku on kokenut hyväksi, vaikkapa nyt Jetan niin saa kai hän sen kertoa täällä. Jos joku taas on kokenut Kannustalon hyväksi saa hänkin sitä täällä ketoa jne...
Ei nämä puheet tarvitse olla mainospuheita vaan oikeita kokemuksia elävästä elämästä.
Teillä körttipohjalaisilla näyttää olevan ihan omat keinot pitää siellä hauskaa keskenänne. Itsenne ja toistenne kustannuksella. Täältä etelästä käsin sitä on hauska naureskella, vaan toivottavasti olette saanut tuon idioottijohtajan kierrätykseen. Vaikka Riihimäelle, Ekokemille, eikö tollanen oo jo ongelmajätettä.
Vaan taitaa olla päässyt pesiytymään niin pahasti kuntarakenteisiin, ettei vaihtaminen ole niin vaan helppoa, jos se sattuu vielä omistamaan sen puljun, kuulumaan huomattavilla lahjoituksilla seurakuntaan, Lionseihin ja pahimmassa tapauksessa joko suoraan tai sukulaistensa tai toimihenkilöidensä kautta kunnanvaltuustoon.Eli omistaa siinä sivussa näköjään puolet kuntaakin.
Samankokoisista talopakettitoimittajista on juuri alkamassa oikeudenkäynti Porissa, kun Rosendalin entiset asiakkaat hakevat omia ennakkomaksujaan pois. Todennäköisesti huonolla menestyksellä. Eikös tuo Jetta-talo ole suunnilleen samankokoinen firma, ja samantapainen omistusjärjestelykin takana kuin ko. Rosendalilla.
Että siltä pohjalta kehutaan itseään näillä keskustelupalstoilla, mitään mainitsemisen arvoista yksityiskohtaa unohtamatta.
Arvatkaapa vaan miksi teen taloni itse ja pitkästä tavarasta.
harkinnassa...ei ole enään
harkinnassa...ei ole enään.