Vieläkös agadirissä auringonlaskun jälkeen yksin liikkuvat naiset ovat rahasta matkaan lähteviä ?
naista ?
uunouljas
51365
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
olemassakaan, jossa eivät olisi.
Aurinkohan laskee Marokossa aika aikaisin ja siellä on tapana, et illalla mennään ulos, myös naiset, koska silloin allah ei näe. Et ei todellakaan kaikki ole maksullisia tai maksuttomia huoria. Vain ne rantakadulla minihameessa olevat vois ehkä olla.
Nykyään ei voi edes minihameesta päätellä onko maksullinen vai ei. Ainut asia on varma, että tälläisillä kyselyillä voi loukata naista. Usein nämä tytöt löytyy ravintoloista ja yökerhoista. Usein he itse tekevät itse aloitteen.
Jos kysyjä on nainen, niin kannattaa itse testata. Agadirissa käyneenä en tehnyt tällaisia havaintoja, eikä kukaan tullut etes iltaisin tarjoamaan itseään.
Marokossa ranta-asuun pukeutuneet naiset katsotaan maksullisiksi niin illalla kuin päivälläkin jos näin pukeutuu ranta-alueen ulkopuolella kaupungissa. Onhan Suomessakin bikineihin pukeutunut nainen tai paidaton mies oudoksumisen kohde keskellä kaupunkia. Rantapukeutuminen on eri asia. On tärkeää kunnioittaa matkailukohdemaan tapoja ja kulttuuria.