Millainen ihminen on jolla on puhelias suu, sosiaalinen, paljon kavereita, älykäs yms...?
Jos olet yksinäinen poika/tyttö niin oletko sinkku? Oletko ajatellut saavasi poika/tyttöystävää? Miten?
Yksinäinen ihminen?
7
586
Vastaukset
- saatanaaaaaaaaaaaaaa
yksinäinen oon ja mitään tyttöystävää en tuu saamaan koska oon ruma...
- tyttö_ysikaks
itselläni ei myöskään ole vielä ollu, mut se tulee ku on tullakseen. en stressaa siitä
- Poitsu 16v
Sinkku olen joo... ja aika yksinäinenkin(ainakin vielä, uusi lukio, ei ketään tuttua).
Mutta toivo pysyy korkealla, varsinkin nyt kun olen aloittanut ouhtaalta pöydältä kun en ketään vielä tunne.
Elelen tässä nyt siis "päivä kerrallaan".- 32v.
Se että lässyttäisit puhevalmiina ei tee sinusta älykästä.
sillä ei ole mitään merkitystä oletko hyvä puhumaan vai et. ujous pois, kun menet hakemaan pillua, muuta ei tarvita. huomaat kyllä nopeasti kannattaako kohdetta sen enempää hakea vai ettiikö toisen. - lonnelly
32v. kirjoitti:
Se että lässyttäisit puhevalmiina ei tee sinusta älykästä.
sillä ei ole mitään merkitystä oletko hyvä puhumaan vai et. ujous pois, kun menet hakemaan pillua, muuta ei tarvita. huomaat kyllä nopeasti kannattaako kohdetta sen enempää hakea vai ettiikö toisen.Olen yksinäinen, ainoan kaverin kanssa meni välit poikki n. kuukausi sitten. Olen 18-vuotias nuori nainen ja kaipaisin enemmän kuin mitään muuta poikaystävää joka pitäisi minusta ja jonka kanssa voisin jakaa ilot ja surut. En ole aiemmin seurustellut ja melkein sattuu kun näen pariskuntia kaduilla.
- Anonyymi
Kirjoittakaa minulle yksinäiset naiset
- Anonyymi
Jep, sinkku.
Musta on tuntunu viimeaikoina jotenki vaa siis sille, että TARVIIN jonkun. Olkoot se sitten vaikka ystävä (mulla ei niitä oikein ole) tai sitten suhde.. Samalla tuntuu että ei jaksaisi mitään "ylimääräistä" hölynpölyä ympärille. Outo tunne. Mut siis haluan läheisyyttä ja tuntee oloni turvalliseks. Monimutkaista tää elämä kyllä on. :,)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1604977Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813616SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt352607SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het402268Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä972169Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?292067Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan662050Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja872013Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?
Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet211526Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin
Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään1061430