Olen 53 v. nainen ja kuukautiseni loppuivat kolmisen vuotta sitten. Nyt eilen alkoi kirkas, verinen vuoto ja iski pelko että onko kyse jostain vakavasta. Kipuja ei ole. Lääkärille soitin aikaa varatakseni aamulla mutta sinne kuulemma pitää soittaa ensi viikon alussa koska ei ollut tietoa hänen vastaanottoajoistaan.
Voiko kuukautiset tuolla lailla oikeasti tulla välillä vaikka ovat loppuneet?
Kertokaa pliis, jos on kokemuksia.
Voiko kuukautiset tuolla lailla oikeasti tulla välillä vaikka ovat loppuneet?
Kertokaa pliis, jos on kokemuksia.
Vastaukset 2
Vanhimmat
no en kylä tiedä yhtään mutta minun VEIKKAUS on että ne on kuukautiset. olethan jo iso mutta en keksi muutakaan. sehän selviää sitten siellä lääkärissä. jos se olisikin vakavaa niin ei hätää. kyllä saat apua :)
joskus vuosienkin päästä on kerta pari kuukautiset.
Joka tapauksessa tällaisissa tapauksissa neuvotaan aina että pitää käydä gynellä, joka selvittää onko kyse harmittomasta ohimenevästä ilmiöstä, vai onko kohdussa jotain häikkää. Sinuna ottaisin ajan yksityiseltä gyneltä, enkä luottaisi terkkareiden lääkäreihin.