Onko kukaan ollut big baban veneretkellä? huomasin vaan eräässä keskustelussa maininnan.. tahtoisin tietää lisää.. tai jostakin muusta veneretkestä.. onko laivoja mihin ei kannata mennä ja jne.. =)
Kiiiitos!!!!!!!!!!:))))))
big baba?
5
409
Vastaukset 5
- Mimmu-69
Se on tooooooooooosi iso Baba!
Siis oikeesti vittu, oikeesti.- Justiina 69
Iso Beban retki on hieno kokemus tälläiselle lyllertävälle työmaajyrälle selluliitteineen...40 euroa ja Ali ja Hakan hoitavat koko päivän...mm...patjat valmiina laivalla.
Justiina 69 kirjoitti:
Iso Beban retki on hieno kokemus tälläiselle lyllertävälle työmaajyrälle selluliitteineen...40 euroa ja Ali ja Hakan hoitavat koko päivän...mm...patjat valmiina laivalla.
Mä olin lasten kanssa viime viikolla laiva retkellä! Mutta meidän päivän retki maksoi vain 50€/4hlö johon kuului ruoka ja juomat. Hieno ja hupainen päivä merellä, lapset hyppeli veneestä ja kalliota mereen, roikkuivat veneen perässä narun varassa yms.. Otettiin matka suoraan satamasta ekassa pikku paatissa matkoja kaupitteli Jack Alamo, se millä retki tehdään on niiden toinen isompi paatti!! Minun mielestä hinta\laatu suhde oli kohdallaan koska kaikki ne menee samaa reittiä!!
- Retkeläinen
Olin sekä viime että edellisvuonna big baban veneretkellä. Retki oli kaikinpuolin ok, hintakin kohdallaan(25e hlö). Hintaan sisältyi kuljetus hotellilta ja takaisin,veneretki,lounas sekä juomat laivalla(limsa,olut,viini). Mukavinta oli päästä uimaan suoraan laivasta. Mitään mullistavia nähtävyyksiä tai kokemuksia retkipäivä ei tarjonnut. Laiva pysytteli koko reissun ajan melko lähellä rantaa. Mutta mukava auringonotto ja uintipäivä kuitenkin. Itäisen rannan satama-alueella kannattaa käydä katselemassa näitä laivoja, niissä on isoja eroja, hinnoissa ei niinkään. Ai, niin big baballa järjestetään muistaakseni jotain vaahtobileitäkin ilta-aikaan.
- Neito 26
Ihana päivä merellä jos rakastaa auringonottoa, uimista ja upeita maisemia turkoosin veden ympärillä=)
Paras veneretki ulkomailla missä oon ollu. Ja tosiaan hinta n.20€ sis. lounaan ja juomia. Kannattaa ehdottomasti lähteä!
Kannatta myös ottaa kamera mukaan, henkilökunta ottaa mielellään hienoja uimahyppykuvia =D
Ja usein venee ohi lipuu myös banaanivene jolla pääsee lisämaksusta kruisailemaan, ihan mahtava kokemus!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1291324
Stubbin ylimielinen uho vie Suomea sotaan!!?
https://m.youtube.com/watch?v=aQ3c540lm9o Miten voi olla että maamme presidentii toimii näin vastuuttomasti kuten hölöt4581023Miesten suusta kuultua
Olen tässä samaa nyt muutaman kerran kuullut miesten suusta seuraavaa, toki hieman erilaisin sanavalinnoin kerrottuna: "159617Sinkut-palstan suurin valhe
Sinkut-palstan suurin valhe on väite siitä, että naisten olisi helpompaa pariutua kuin miesten. Niin kauan kuin sitä va184553- 43549
Martina Aitolehti täräyttää suorat sanat Immu Fight Nightista: "Menen tietysti voittamaan"
Martina Aitolehti on ehtivä. Nyt hän on mukana Immu Fight Nightissa - ja kehässä vastaan tulee Nanna Karalahti. Miten l68528- 71513
- 36472
Luotan sinuun nainen, kuin kallioon!
Jos joskus tuntuu siltä, että haluat puhua minulle jotain luottamuksella niin voit luottaa siihen, että kaikki jää meid39471Haluaisin mies tietää pari juttua
Haluisin mies laittaa sulle viestiä ja kysyä paria asiaa sulta. Mun piti kysyä ne tässä joitakin päiviä sitten irl, mutt18461