Onko kukaan ollut big baban veneretkellä? huomasin vaan eräässä keskustelussa maininnan.. tahtoisin tietää lisää.. tai jostakin muusta veneretkestä.. onko laivoja mihin ei kannata mennä ja jne.. =)
Kiiiitos!!!!!!!!!!:))))))
big baba?
5
402
Vastaukset
- Mimmu-69
Se on tooooooooooosi iso Baba!
Siis oikeesti vittu, oikeesti.- Justiina 69
Iso Beban retki on hieno kokemus tälläiselle lyllertävälle työmaajyrälle selluliitteineen...40 euroa ja Ali ja Hakan hoitavat koko päivän...mm...patjat valmiina laivalla.
Justiina 69 kirjoitti:
Iso Beban retki on hieno kokemus tälläiselle lyllertävälle työmaajyrälle selluliitteineen...40 euroa ja Ali ja Hakan hoitavat koko päivän...mm...patjat valmiina laivalla.
Mä olin lasten kanssa viime viikolla laiva retkellä! Mutta meidän päivän retki maksoi vain 50€/4hlö johon kuului ruoka ja juomat. Hieno ja hupainen päivä merellä, lapset hyppeli veneestä ja kalliota mereen, roikkuivat veneen perässä narun varassa yms.. Otettiin matka suoraan satamasta ekassa pikku paatissa matkoja kaupitteli Jack Alamo, se millä retki tehdään on niiden toinen isompi paatti!! Minun mielestä hinta\laatu suhde oli kohdallaan koska kaikki ne menee samaa reittiä!!
- Retkeläinen
Olin sekä viime että edellisvuonna big baban veneretkellä. Retki oli kaikinpuolin ok, hintakin kohdallaan(25e hlö). Hintaan sisältyi kuljetus hotellilta ja takaisin,veneretki,lounas sekä juomat laivalla(limsa,olut,viini). Mukavinta oli päästä uimaan suoraan laivasta. Mitään mullistavia nähtävyyksiä tai kokemuksia retkipäivä ei tarjonnut. Laiva pysytteli koko reissun ajan melko lähellä rantaa. Mutta mukava auringonotto ja uintipäivä kuitenkin. Itäisen rannan satama-alueella kannattaa käydä katselemassa näitä laivoja, niissä on isoja eroja, hinnoissa ei niinkään. Ai, niin big baballa järjestetään muistaakseni jotain vaahtobileitäkin ilta-aikaan.
- Neito 26
Ihana päivä merellä jos rakastaa auringonottoa, uimista ja upeita maisemia turkoosin veden ympärillä=)
Paras veneretki ulkomailla missä oon ollu. Ja tosiaan hinta n.20€ sis. lounaan ja juomia. Kannattaa ehdottomasti lähteä!
Kannatta myös ottaa kamera mukaan, henkilökunta ottaa mielellään hienoja uimahyppykuvia =D
Ja usein venee ohi lipuu myös banaanivene jolla pääsee lisämaksusta kruisailemaan, ihan mahtava kokemus!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka1433191EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje403002- 1101443
Empaattisuus ja suoruus.
Tässä tullut noita pehmeitä asioita pohdittua, mutta toisaalta olen myös yksinkertainen mies. Pidän suoruudestakin. Mi1451187Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas1621087Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana
Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta3661057- 601007
Sijaiskasteet kuolleitten puolesta
Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j373979- 41817
Sä saat mut tuntemaan
Jotain sellaista mitä ei saisi tuntea mutta må en mahda tälle mitään. Mulla on ikävä niitä meidän katseita ja sitä tunne23813