Onko käyty Dunfermline'ssä

Olemme tänään lähdössä em. kaupunkiin. (Edinburg'hin lähellä)
Onkohan kellään tietoa kaupungista.
Olemme patikoijia, joten sää ei ole esteenä.
Pikaisia kommentteja odotellaan kaffeekupin kanssa.
1773
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Patikoijat on pitkänmatkan kulkijoita. VArmaan on joillaib, mut ewi miulla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


IkäElmeri kirjoitti:

Olemme tänään lähdössä em. kaupunkiin. (Edinburg'hin lähellä)
Onkohan kellään tietoa kaupungista.
Olemme patikoijia, joten sää ei ole esteenä.
Pikaisia kommentteja odotellaan kaffeekupin kanssa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu