comfort hotel faubourg saint martin. Haussa edullinen ja siisti hotelli.
Kokemusta hotellista?
5
885
Vastaukset
- -bella-
meneekin hotelli vaihtoon. suositella mitään?
- Verandah
-bella- kirjoitti:
meneekin hotelli vaihtoon. suositella mitään?
Helpointa lienee etsiä hotellihakukoneilla (Booking.com tai vaikka tripadvisorin tavoin Expediaan kuuluva Hotels.com) niillä perusteilla, jotka itsellenne ovat tärkeitä. Esim mistä päin haluatte hotellin, mitä palveluja hotellissa pitäisi olla ja minkä hintaluokan hotellia kaipaatte. "Edullinen" on aika laaja käsite.. ;) Aika vaikeaa suositella ilman tarkempia ehtoja.
- Jep Jep
Verandah kirjoitti:
Helpointa lienee etsiä hotellihakukoneilla (Booking.com tai vaikka tripadvisorin tavoin Expediaan kuuluva Hotels.com) niillä perusteilla, jotka itsellenne ovat tärkeitä. Esim mistä päin haluatte hotellin, mitä palveluja hotellissa pitäisi olla ja minkä hintaluokan hotellia kaipaatte. "Edullinen" on aika laaja käsite.. ;) Aika vaikeaa suositella ilman tarkempia ehtoja.
Mun mielstä paras hakukonen hotellin hakuun on viamichelin.com. Eikä kannata hakea hotellien kautta, vaan mapsien kautta haulla on näkymä parempi. Sieltä sitten hotellin päälle.
Pariisin postimumero on 750XX, joista kaksi viimeistä ovat kaupunginosa. Eli vitonen on 75005. Kun on löytänyt hotellin, kannattaa hinnat tsekata noilla aikaisemin mainituilla koneillakin.
- my habit's people
Pari viikkoa sitten matkustin ensimmäistä kertaa eläissäni Pariisiin kuin myös ylipäänsä Itämeren maiden ulkopuolelle. Yövyin tuonnimisessä majapaikassa kaksi yötä. Täytyy tunnustaa, että vaatekaapin ovi natisi äänekkäästi, mikä öiseen aikaan ainakaan ei ollut niin sanotusti "in", TV-vastaanottimeen ei sisältynyt kaukosäädintä, ei näkynyt satelliittikanavia, suihkukaappiin täytyi tavallaan pujottautua kylpyhuoneessa - niin, ja siitä itse suihkustakin loppui lämmin vesi aina jaksoittain.
Henkilökunnan ystävällisyyteen olen kylläkin tyytyväinen, että sen puoleen paikkaa ei tarvitse ainakaan ihan hirveästi karttaa. Lähimmät metroasemat ovat République ja Jacques Bonsergent. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.4283181SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis842446Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj802063Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis1261783- 1431667
Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle
Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi161362- 761329
Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön2951135Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li181111Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki1021059