Onko kellään kokemuksia kyseisestä sivustosta/firmasta?
euroteam.info luotettava?
3
867
Vastaukset
- PIRJO P
ÄLKÄÄ KUKAAN IKINÄ OSTAKO MITÄÄN LIPPUJA TÄLTÄ HUIJARIFIRMALTA. RAHAT MENEVÄT VARMASTI HUKKAAN, EIKÄ LIPPUJA TULE. KOKEMUSTA ON. U2- KONSERTTIIN OSTIMME 2 LIPPUA 410 EUR, MUTTA LUPAUKSISTA HUOLIMATTA, MITÄÄN EMME SAANEET KUIN PAHAN MIELEN.
- Ronxu
Hei,
me ostimme myös liput sitä kautta U2 konserttiin ja mutkikasta oli eikä koskaan lippuja saatu. Positiivista oli se, että päästiin konsertti alueelle. Kylläkin henkikökunta rannekkeilla takaoven kautta seisomapaikoille!!
Seisoma-istumapaikan lipuista piti tulla hinnan eroitus takaisin, mutta ikinä ei ole tullut penniäkään. Reklaation olen tehnyt vasta kolmesti. Yritän vielä neljännen kerran & sitten laitan luottokunnan asialle.
En voi siis suositella kyseistä sivustoa millään tavalla.
t. Pettynyt - PetteriSetteri
HUIJARIFIRMA!!!!
Ostin liput U2 keikalle Roomaan ja kun lippuja ei alkanut kuulua otin yhteyttä "myyjään". Sain diipa-daapa sähköpostin missä puhuttiin nätin ympäripyöreästi kuinka on hankaluuksia saada lippuja ja ovat valmiita hyvittämään 70% summasta mikäli peruutan tilaukseni. :D Yeah right.
Eivät vastanneet yhteenkään sähköpostiviestiin enää, joten vein asian poliisille. Poliisi ei valitettavasti tee asian hyväksi mitään kirjaamista kummempaa. Ei ennen kuin suomalaisia tulee kusetetuksi satapäin. Vasta silloin tutkinta ottaa yhteyttä Interpoliin. KAIKKIEN, joita tämä firma on pettänyt, olisikin syytä tehdä rikosilmoitus jotta tämäkin firma saataisiin kitkettyä pois. Ja tekijät vastuuseen!
Sain omat rahani takaisin luottokunnan kautta. Onneksi maksoin luottokortilla. Pankki/luottokunta vaati oikaisurektlamaation liitteeksi kopion rikosilmoituksesta ja kirjeenvaihdon "myyjän" kanssa. Kun oli ns. mustaa valkoisella, sain rahat takaisin viimeistä senttiä myöten. Luottokunta vaati siis rahat takaisin "myyjän" pankilta ja näin ollen tappio aiheutuu pankille, joka kyseistä "firmaa" luotottaa ja minkä palveluita se käyttää. Näin pitääkin olla. Oikeutta siis saa jos vaan on valmis hiukka tappelemaan....ja siinä sivussa oppii ettei kannata olla jatkossa näin sinisilmäinen kuin mitä itsekin olin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain38112546Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2675498Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2254015Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö2502921Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov192050Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi191874Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina167953Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!273915No kolahtaako kukaan
Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak74812Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa59773