Pikaista apua kiitos!!
Olen nyt jo kohta kuukauden etsinyt lk chihuahuaa LUOTETTAVALTA kasvattajalta... huoh.. kokoajan tulee jotai ongelmia..ja outoja kasvattajia. Alan kohta jo mennettää toivon... eikö mistään saa kun toychihumixejä, polvi tai muu vikaisia hp 300 e TODELLA epäilyttävää ja huonoa
tässä vaihtoehdot... mistä olen ajatellut pentua .. sanokaa heti jos jotain sanomista kiitos!!
icon http://koti.mbnet.fi/primelin/index.php?page=Conta...
icon http://www.muumi.info/
icon http://www.magicminidog.com/
icon http://www.suvikasteenkennel.net/
chihuongelma
13
1942
Vastaukset
- 33
http://www.chihuahua.fi/pentuvalitys.htm
tuolta kattelet jalostuksen tavoteohjelman vaatimukset täyttävät pentueet, ei voi mennä paljon vikaan. Tai olet vaikka suoraan yhteydessä yhdistyksen pentuvälitykseen.- chiwauwa??
ööö siis mistä tuolta jalostuksen tavoteohjelman vaatimukset löytyvät??
- brtgbtr
chiwauwa?? kirjoitti:
ööö siis mistä tuolta jalostuksen tavoteohjelman vaatimukset löytyvät??
jalostustietokannan kautta, saat paljon tietoa miten usein kasvattaja pennuttaa (ainakin virallisesti), millaisia terveystuloksia koirilla, jne.
- 33
chiwauwa?? kirjoitti:
ööö siis mistä tuolta jalostuksen tavoteohjelman vaatimukset löytyvät??
http://www.chihuahua.fi/rotutietoa.htm
tuolla on JTO, mutta tuossa ekassa linkissä siis pentueet, joissa yhdistelmä täyttää jalostustoimikunnan vaatimukset. Nyt vähän omaa älliä peliin.
- chihu_
käyppä katsomassa seuraavien kasvattajien kotisivut, näistä olen itse katsellut ja voin lämpimäästi suositella=)
Tuhkimon Kennel
Dankeros Lav
Rosalago Kennel
Quimichin kennel
zz mans kennel
kasvattajien sivut löytyy ihan googlettamalla, en osannut pistää tollasia hienoja linkkejä=) nämä kaikki kasvattajat ovat luotettavia ja tekevät pentuja vain hyvistä ja tarkkaan valituilla vanhemmilla. onnea pennun metsästykseen!- chiwauwa??
Kiitos kiitos :)
- chiwauwa??
chiwauwa?? kirjoitti:
Kiitos kiitos :)
Olisin vain halunnut tietää onko jollain henkilökohtaisia kokemuksia kyseisitä kasvattajista??
icon http://koti.mbnet.fi/primelin/index.php?page=Conta...
icon http://www.muumi.info/
icon http://www.magicminidog.com/
icon http://www.suvikasteenkennel.net/ - chiupentu
chiwauwa?? kirjoitti:
Olisin vain halunnut tietää onko jollain henkilökohtaisia kokemuksia kyseisitä kasvattajista??
icon http://koti.mbnet.fi/primelin/index.php?page=Conta...
icon http://www.muumi.info/
icon http://www.magicminidog.com/
icon http://www.suvikasteenkennel.net/Suvikasteen kenneliä en suosittele, siellä on epämääräistä pentutehtailua.
- Hellurei50v
chiupentu kirjoitti:
Suvikasteen kenneliä en suosittele, siellä on epämääräistä pentutehtailua.
Mitä todisteita sulla tästä on? Todennäköisesti ei mitään. Joten viitsisitkö lopettaa valehtelun?
- ulsa
Hellurei50v kirjoitti:
Mitä todisteita sulla tästä on? Todennäköisesti ei mitään. Joten viitsisitkö lopettaa valehtelun?
Miten niin TODENNÄKÖISESTI ei mitään?! Joko sinä tiedät tuon VARMASTI valheeksi tai sitten et. No, kummin on?
- minunmielestäkannattaa
suvikasteen kenneliltä olen itse ostanut kolme koiraa yhden sekaroituinen cihu/toy mix ja kaksi puhdasta cihua ja kaikki ovat koko elämänsä aikana olleet terveitä.
- 1070å
Niten voi olla chichuongelma kun ei ole chichuakaan? Ja siihen ongelmaan pikaista apua?
- hahhaaaa
Hahah, HYVÄSTÄ KENNELISTÄ ei voi ostaa SEKÄ sekarotuisia että "puhtaita" koiria!!
Suvikasteen tehdas ei ole enää mikään kennel, ei ole ollut vuosiin!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2534567Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1302985Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412752Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?741730Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061574Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn221468- 551324
- 931235
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2051098- 471085