Bandit apua

ensipyörö

Apua kaivataan. Olisi tarkoitus ostaa ensipyörä. Malleista olen katsellut bandit 600s , bandit 650s, ja hondan cbf 600s. Ihmetyttää kun tuntuisi nuo 650:set olevan edullisempia, miksi? Vai onko näistä edes ensipyöriksi? Kaipaisin apua näistä tietäviltä, itse kun en tajua. Kiitos paljon vastaajille, :)

4

769

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • isoblandis

      se on noista paras!

      • ensipyörö

        just kuulin kyllä et 650:nen ois ns. enemmän "tappopyörä" , jolloin hinta tulee ropisemalla alas. 600:nen enemmän suosittu nuorison keskuudessa ja pitää hintaa paremmin.. 650:nen ehkä jopa tehottomampi kuin 600:nen??!!


      • isoblandis
        ensipyörö kirjoitti:

        just kuulin kyllä et 650:nen ois ns. enemmän "tappopyörä" , jolloin hinta tulee ropisemalla alas. 600:nen enemmän suosittu nuorison keskuudessa ja pitää hintaa paremmin.. 650:nen ehkä jopa tehottomampi kuin 600:nen??!!

        ja vääntöä,nykyaikainen vesijäähdytys ja ruiskutus erona. Ei mitään huonompaa kuin 600ssa. 1250 olis täydellinen,mutta sitähän ei tässä kysytä.


      • zzzr 1400 toistaisek
        isoblandis kirjoitti:

        ja vääntöä,nykyaikainen vesijäähdytys ja ruiskutus erona. Ei mitään huonompaa kuin 600ssa. 1250 olis täydellinen,mutta sitähän ei tässä kysytä.

        näin...itse ainaskin alkuperäiskirjoittajalle sanoisin että jos kukkaro kestää ajattelisin enemmän 1200 tai 1250 bandiittiä 600tai 650 sijaan-perusteluni ihan puhtaasti siksi että painonnousu on erittäin pieni siirryttäessä isompaan ja väitän että pidemmän päälle et kadu sitä päätöstä.
        isompi koneinen on myös helpompi ajettava paremman väännön takia ja mitä tulee "tappokoneisiin" niin vika löytyy lähes aina kuskista-ei pyörästä.
        Ihmetyttää aina toi kun sanotaan että aloittaa pitäis jollain 600:lla-ei sitä kahvaa ole pakko vääntää heti ekana kesänä tappiin jos siltä tuntuu...nooh tottakait kauppiaat halusta myyvät sinulle 600 ja 2v päästä haet isomman.
        Se kumpi noista on parempi 1200 tai 1250 on vaikee mennä sanomaan(kummatkin olen omistanut),ehkä 1250 etuihin lukisin "ruisku" koneen ainakin ei tartte ryypyn kanssa pelata,tosin äkkiä ryypyn käytön oppii ja sitä ei tartte kauaa päällä pitää,molemmat pyörät erittäin hyviä käyttöpyöriä,vääntäviä jokapaikan pyöriä ja 1200 ainaskin pomminvarma ikiliikkuja ja tokkopa 1250 juuri sen huonompi ole-molemmissa hinta/laatu suhde ehkä parasta mitä markkinoilta löytyy.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

      https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      316
      1472
    2. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

      Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
      Kotimaiset julkkisjuorut
      31
      1189
    3. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      462
      957
    4. 62
      936
    5. Voiko meidän välit

      Koskaan parantua tästä?
      Ikävä
      73
      922
    6. Onko kaivattusi

      Kummallinen jossakin suhteessa?
      Ikävä
      48
      691
    7. Mies, olenko ymmärtänyt oikein?

      Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen
      Ikävä
      74
      663
    8. Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena

      Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M
      Kitee
      97
      654
    9. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      465
      622
    10. Kauanko olet kaivannut kaivattuasi ja

      koska hänet löysit?
      Ikävä
      38
      602
    Aihe