Bandit apua

ensipyörö

Apua kaivataan. Olisi tarkoitus ostaa ensipyörä. Malleista olen katsellut bandit 600s , bandit 650s, ja hondan cbf 600s. Ihmetyttää kun tuntuisi nuo 650:set olevan edullisempia, miksi? Vai onko näistä edes ensipyöriksi? Kaipaisin apua näistä tietäviltä, itse kun en tajua. Kiitos paljon vastaajille, :)

4

735

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • isoblandis

      se on noista paras!

      • ensipyörö

        just kuulin kyllä et 650:nen ois ns. enemmän "tappopyörä" , jolloin hinta tulee ropisemalla alas. 600:nen enemmän suosittu nuorison keskuudessa ja pitää hintaa paremmin.. 650:nen ehkä jopa tehottomampi kuin 600:nen??!!


      • isoblandis
        ensipyörö kirjoitti:

        just kuulin kyllä et 650:nen ois ns. enemmän "tappopyörä" , jolloin hinta tulee ropisemalla alas. 600:nen enemmän suosittu nuorison keskuudessa ja pitää hintaa paremmin.. 650:nen ehkä jopa tehottomampi kuin 600:nen??!!

        ja vääntöä,nykyaikainen vesijäähdytys ja ruiskutus erona. Ei mitään huonompaa kuin 600ssa. 1250 olis täydellinen,mutta sitähän ei tässä kysytä.


      • zzzr 1400 toistaisek
        isoblandis kirjoitti:

        ja vääntöä,nykyaikainen vesijäähdytys ja ruiskutus erona. Ei mitään huonompaa kuin 600ssa. 1250 olis täydellinen,mutta sitähän ei tässä kysytä.

        näin...itse ainaskin alkuperäiskirjoittajalle sanoisin että jos kukkaro kestää ajattelisin enemmän 1200 tai 1250 bandiittiä 600tai 650 sijaan-perusteluni ihan puhtaasti siksi että painonnousu on erittäin pieni siirryttäessä isompaan ja väitän että pidemmän päälle et kadu sitä päätöstä.
        isompi koneinen on myös helpompi ajettava paremman väännön takia ja mitä tulee "tappokoneisiin" niin vika löytyy lähes aina kuskista-ei pyörästä.
        Ihmetyttää aina toi kun sanotaan että aloittaa pitäis jollain 600:lla-ei sitä kahvaa ole pakko vääntää heti ekana kesänä tappiin jos siltä tuntuu...nooh tottakait kauppiaat halusta myyvät sinulle 600 ja 2v päästä haet isomman.
        Se kumpi noista on parempi 1200 tai 1250 on vaikee mennä sanomaan(kummatkin olen omistanut),ehkä 1250 etuihin lukisin "ruisku" koneen ainakin ei tartte ryypyn kanssa pelata,tosin äkkiä ryypyn käytön oppii ja sitä ei tartte kauaa päällä pitää,molemmat pyörät erittäin hyviä käyttöpyöriä,vääntäviä jokapaikan pyöriä ja 1200 ainaskin pomminvarma ikiliikkuja ja tokkopa 1250 juuri sen huonompi ole-molemmissa hinta/laatu suhde ehkä parasta mitä markkinoilta löytyy.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      202
      4238
    2. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      146
      3788
    3. Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen

      No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat
      Maailman menoa
      136
      3245
    4. Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä

      Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.
      Maailman menoa
      44
      1611
    5. Ikävä sinua mies

      Vuosia kuluu, mutta tunteet ei ole hävinnyt. Tasoittuneet toki, kun ei olla nähty. Järki palannut päähän kuitenkin. Se i
      Ikävä
      19
      1478
    6. Mikä tämä henkilö mahtaa touhuta Parkanossa

      Kamalaa https://www.ylasatakunta.fi/teksti/pirkanmaan-karajaoikeus-vangitsi-koiran-tappamisesta-epaillyn-6.68.127794.b58
      Parkano
      34
      1430
    7. Sulla on avaimet ja keinot

      Jos haluat jatkaa tutustumista. Itse olen niin jäässä etten pysty tekemään enää mitään. Pidempi keppi johon on helpompi
      Ikävä
      25
      1385
    8. Orpo loukkaantui fasismiin viittaavasta sanavalinnasta

      Mutta miksi loukkaantui? Orpohan on tehnyt yhteistyötä fasistien kanssa jo vuonna 2019, siis jo neljä vuotta ennen loukk
      Maailman menoa
      27
      1351
    9. Kiinnostaa - ei kiinnosta - kiinnostaapas

      Selittäkää hämmentyneelle miksi miehiä ei ikinä kiinnosta silloin, kun sitä olisi itsekin kiinnostunut? Sitten kun siirt
      Sinkut
      116
      1150
    10. Martina haluaa Marbellaan

      Martinan tekisi mieli ottaa lennot Marbellaan, jossa näkisisi kauniita ja hyväntuulisia ihmisiä. No sitten pitää matkust
      Kotimaiset julkkisjuorut
      215
      1063
    Aihe