Apua kaivataan. Olisi tarkoitus ostaa ensipyörä. Malleista olen katsellut bandit 600s , bandit 650s, ja hondan cbf 600s. Ihmetyttää kun tuntuisi nuo 650:set olevan edullisempia, miksi? Vai onko näistä edes ensipyöriksi? Kaipaisin apua näistä tietäviltä, itse kun en tajua. Kiitos paljon vastaajille, :)
Bandit apua
4
761
Vastaukset
- isoblandis
se on noista paras!
- ensipyörö
just kuulin kyllä et 650:nen ois ns. enemmän "tappopyörä" , jolloin hinta tulee ropisemalla alas. 600:nen enemmän suosittu nuorison keskuudessa ja pitää hintaa paremmin.. 650:nen ehkä jopa tehottomampi kuin 600:nen??!!
- isoblandis
ensipyörö kirjoitti:
just kuulin kyllä et 650:nen ois ns. enemmän "tappopyörä" , jolloin hinta tulee ropisemalla alas. 600:nen enemmän suosittu nuorison keskuudessa ja pitää hintaa paremmin.. 650:nen ehkä jopa tehottomampi kuin 600:nen??!!
ja vääntöä,nykyaikainen vesijäähdytys ja ruiskutus erona. Ei mitään huonompaa kuin 600ssa. 1250 olis täydellinen,mutta sitähän ei tässä kysytä.
- zzzr 1400 toistaisek
isoblandis kirjoitti:
ja vääntöä,nykyaikainen vesijäähdytys ja ruiskutus erona. Ei mitään huonompaa kuin 600ssa. 1250 olis täydellinen,mutta sitähän ei tässä kysytä.
näin...itse ainaskin alkuperäiskirjoittajalle sanoisin että jos kukkaro kestää ajattelisin enemmän 1200 tai 1250 bandiittiä 600tai 650 sijaan-perusteluni ihan puhtaasti siksi että painonnousu on erittäin pieni siirryttäessä isompaan ja väitän että pidemmän päälle et kadu sitä päätöstä.
isompi koneinen on myös helpompi ajettava paremman väännön takia ja mitä tulee "tappokoneisiin" niin vika löytyy lähes aina kuskista-ei pyörästä.
Ihmetyttää aina toi kun sanotaan että aloittaa pitäis jollain 600:lla-ei sitä kahvaa ole pakko vääntää heti ekana kesänä tappiin jos siltä tuntuu...nooh tottakait kauppiaat halusta myyvät sinulle 600 ja 2v päästä haet isomman.
Se kumpi noista on parempi 1200 tai 1250 on vaikee mennä sanomaan(kummatkin olen omistanut),ehkä 1250 etuihin lukisin "ruisku" koneen ainakin ei tartte ryypyn kanssa pelata,tosin äkkiä ryypyn käytön oppii ja sitä ei tartte kauaa päällä pitää,molemmat pyörät erittäin hyviä käyttöpyöriä,vääntäviä jokapaikan pyöriä ja 1200 ainaskin pomminvarma ikiliikkuja ja tokkopa 1250 juuri sen huonompi ole-molemmissa hinta/laatu suhde ehkä parasta mitä markkinoilta löytyy.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo räyhää: kansan on muututtava
Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san1092114- 571261
Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas1621167Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana
Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta3661127Sijaiskasteet kuolleitten puolesta
Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j3731049Martina ja jalkapalloilija2
Seiska: Martina iski nuoren jalkapalloilijan vuosia sitten. Könysikö milf teinin kanssa?1861023- 94979
Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion
Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu122978Oikea kaste on syntisten kaste
Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka58975Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta153962