Bandit apua

ensipyörö

Apua kaivataan. Olisi tarkoitus ostaa ensipyörä. Malleista olen katsellut bandit 600s , bandit 650s, ja hondan cbf 600s. Ihmetyttää kun tuntuisi nuo 650:set olevan edullisempia, miksi? Vai onko näistä edes ensipyöriksi? Kaipaisin apua näistä tietäviltä, itse kun en tajua. Kiitos paljon vastaajille, :)

4

771

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • isoblandis

      se on noista paras!

      • ensipyörö

        just kuulin kyllä et 650:nen ois ns. enemmän "tappopyörä" , jolloin hinta tulee ropisemalla alas. 600:nen enemmän suosittu nuorison keskuudessa ja pitää hintaa paremmin.. 650:nen ehkä jopa tehottomampi kuin 600:nen??!!


      • isoblandis
        ensipyörö kirjoitti:

        just kuulin kyllä et 650:nen ois ns. enemmän "tappopyörä" , jolloin hinta tulee ropisemalla alas. 600:nen enemmän suosittu nuorison keskuudessa ja pitää hintaa paremmin.. 650:nen ehkä jopa tehottomampi kuin 600:nen??!!

        ja vääntöä,nykyaikainen vesijäähdytys ja ruiskutus erona. Ei mitään huonompaa kuin 600ssa. 1250 olis täydellinen,mutta sitähän ei tässä kysytä.


      • zzzr 1400 toistaisek
        isoblandis kirjoitti:

        ja vääntöä,nykyaikainen vesijäähdytys ja ruiskutus erona. Ei mitään huonompaa kuin 600ssa. 1250 olis täydellinen,mutta sitähän ei tässä kysytä.

        näin...itse ainaskin alkuperäiskirjoittajalle sanoisin että jos kukkaro kestää ajattelisin enemmän 1200 tai 1250 bandiittiä 600tai 650 sijaan-perusteluni ihan puhtaasti siksi että painonnousu on erittäin pieni siirryttäessä isompaan ja väitän että pidemmän päälle et kadu sitä päätöstä.
        isompi koneinen on myös helpompi ajettava paremman väännön takia ja mitä tulee "tappokoneisiin" niin vika löytyy lähes aina kuskista-ei pyörästä.
        Ihmetyttää aina toi kun sanotaan että aloittaa pitäis jollain 600:lla-ei sitä kahvaa ole pakko vääntää heti ekana kesänä tappiin jos siltä tuntuu...nooh tottakait kauppiaat halusta myyvät sinulle 600 ja 2v päästä haet isomman.
        Se kumpi noista on parempi 1200 tai 1250 on vaikee mennä sanomaan(kummatkin olen omistanut),ehkä 1250 etuihin lukisin "ruisku" koneen ainakin ei tartte ryypyn kanssa pelata,tosin äkkiä ryypyn käytön oppii ja sitä ei tartte kauaa päällä pitää,molemmat pyörät erittäin hyviä käyttöpyöriä,vääntäviä jokapaikan pyöriä ja 1200 ainaskin pomminvarma ikiliikkuja ja tokkopa 1250 juuri sen huonompi ole-molemmissa hinta/laatu suhde ehkä parasta mitä markkinoilta löytyy.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      355
      1491
    2. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      114
      1216
    3. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      116
      1084
    4. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      116
      851
    5. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      22
      847
    6. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      111
      822
    7. Mulla on ikävä sua!

      Enemmän kuin ikävä... sun kanssa oli niin helppo olla ja jutella!
      Ikävä
      18
      470
    8. Otan vielä sut

      Niin on tähtiin kirjoitettu. Nainen, turha on kohtaloa juosta pakoon.
      Ikävä
      38
      454
    9. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      93
      441
    10. Nainen, tää meidän juttu ei ole ohitse

      Ennen kuin lihava nainen on laulanut.
      Ikävä
      36
      423
    Aihe