Tapahtumaa halloweeniksi?

lillole

Heippa kaikki wiccat (ja muutkin pakanat, jos tällä palstalla satutte liikkumaan). Itse en siis kuulu mihinkään yhdistykseen tai muuhun vastaavaan, joka järjestäisi miittejä ja wicca-aiheista toimintaa.
Jos siis tällä palstalla on porukkaa, jolla on halutessaan mahdollisuus järkätä halloweeniksi/kekriksi jotain toimintaa, niin ilmotelkaa tänne :) Myös pakanaverkon sivuja aijon seurata, jospa sinne ilmestyisi jotain loka- marraskuun paikkeille sijoittuvia tiedotteita.

2

553

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • halla wei

      Minne sinä sitä halloweenia toivoisit? Hankoon..? Utsjoelle...? ...?

    • Tie auki taivaaseen

      Tiedätkö että tämä alunperin sadonkorjuujuhlana vietetty juhla ja sen takana olevat vaikuttimet ovat suoraan perkeleestä. Viettämällä tätä amerikasta suomeenkin pesiytynyttä humpuukijuhlaa osallistut tahtomattasi pimeyden voimien vaikutuksille, vaikkei siltä näyttäisi. Taustalla on suoranaista noituutta, johon Jumalan luomalla ihmisellä ei ole osaa eikä arpaa.

      Vain hölmöt harhautuvat tässäkin asiassa. pelastaaksesi sielusi, luovu tästä ns. muotijuhlasta, joka mukamas leikkimielisellä kauhuhumpuukilla kätkee sisäänsä oudot vaikuttimet.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      230
      6651
    2. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      111
      5013
    3. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      156
      4791
    4. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      63
      3264
    5. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      105
      2883
    6. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      65
      2329
    7. Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen

      Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?
      Ikävä
      138
      1874
    8. Joroinen räjähdys

      Ja siellä räjähti sähköpakettiauto,joka teki suuret tuhot.
      Hybridi- ja sähköautot
      69
      1864
    9. odotatko vielä viestiä minulta...

      Mies...? En tiedä mitä sanoa 😔 auta vähän naista ja tule enemmän vastaan
      Ikävä
      139
      1724
    10. Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?

      Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua
      Maahanmuutto
      215
      1605
    Aihe