Onks kauheesti piuhoja laitettavana,mulla on ennestään tv,boksi ja tallentava DVD,olen hakemassa tänään kotiteatteria,askarruttaa vaan,onko hirveetä vääntöö ennenku vehkeet saa toimimaan?
kertokaas miten teillä on sujunut?
kertokaas miten teillä on sujunut?
Vastaukset 4
Vanhimmat
manuaaleissa on yleensä sen verran hyvät ohjeet, ettei kytkennöissä muutamaa sekuntia pitempään mene edes poropeukalolta:-)
Älä kytke kaikkea kerralla, jos olet aloittelija.
Jos kotiteatterissasi on viritin eli radio, kokeile sitä ensin ennen. Kaiuttimet kiinni, virta päälle ja tarkista, että ääni kuuluu.
Vasta sitten alat kytkeä muita.
asiallisesta vastauksesta,näillä palstoilla liikkuu kaikenlaista ja neuvot on ihan ristiriitaisia useimmiten
Kannattaa nyt sitten ennen ostamista varmistua, että siinä "teatterissasi" on kaikki tarvitsemasi liitännät. Joka viikko täällä joku kyselee, että miten saan tv:n äänet kuulumaan ulkoisen vahvistimen kautta, ja sitten paljastuu ettei laitteessa ole minkäänlaisia tuloliitäntöjä. Mutta myyjä kertoo kyllä lisää siellä liikkeessä kun selität käyttötarkoituksen perusteellisesti laitteellesi. Täällä jos viestittelee päiväkausia, niin lopuksi olet niin sekaisin ettet omaa nimeäsi enää tiedä.