Meille on tulossa beaglevauva...ja tarkoitus olisi kuljettaa otusta tietenkin myös autossa metsään ja koirapuistoon ja muuallekkin. Oon kattellu häkkejä netissä, mutta missään ei tunnu olevan tietoa siitä minkä kokoinen häkki käy millekkin rodulle. Jos joku osaa neuvoa niin kiitos hurjasti!!!
kuljetushäkki
piikelipookeli
1
464
Vastaukset
- vai koko...
Koiran tulee pystyä seisomaan, kääntyilmään ja makaamaan mukavasti. Aikuisella beaglella tuo ratkoittanee minimissään n. 60 cm korkeaa häkkiä jonka pohja on luokkaa 60x70. Mieluummin vähän liian iso, kuin senttiäkään liian pieni.
Ps. Kannattaa mitata myös sen peltilehmän sisämitat, ettei joudu saman tien autokauppaankin...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2252960Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1822596Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1101227Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1351144- 701078
Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831055Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait2871050Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka3431013Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20959Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22798