ihampa

oikeesti kysym,että onko pakko katsoo samaa naamaa loppu elämä ?
10373
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

"onko pakko katsoa samaa napaa loppu elämä?"

Ei oo, oli naama tai napa kysymyksessä.

Äänestä

Ei oo, paitsi omaansa tietysti. Tosin sekin iän mukana muuttuu jne.

Ihan tosissasiko kysyit???

Eikö parisuhde kuitenkin vaadi sitoutumista ja jos toista todella rakastaa, niin eiköhän sitä samaa naamaa haluakkin katsoa vaikka sitten loppu elämänsä.

Äänestä

miettinyt ja tuloksena ei ole pakko.sinä valitset miten elät.

Äänestä

ettei tietenkään ole!En keksi yhtäkään pakottavaa syytä miks pitäis olla saman kanssa koko loppuelämä???
Nimimerkkis viittaa että oot väsynyt, mihin?Kumppaniis?Pakottaako sua joku seikka oleen sen kaa?

Äänestä

vaihtoon maks 10vuden välein hih.

Äänestä

sanottukkin niin omaansa olisi hyvä sietää katsella koko elämänsä. Kauhea tilanne jos puhut suhteestasi noin, silloin on kyllä mennyt asiat liian pitkälle ja olette olleet liian kauan liian väärin yhdessä. Mitä nopeammin pääsette erilleen sen parempi, kauhean uuvuttava tilanne tuollainen jos toisen näkeminenkin aiheuttaa pahaa oloa. Pikaista toimintaa ja paranemisia.

Äänestä

sulta vähän lisää selvennystä tähän sun avautumiseen!
Kun se ei aukene meille!!?

Mikä hätänä?

Äänestä

keksin idean. perustetaan lesbopankki. kaikki hyviksi havaitut tai tiedetyt lesbot otetaan tarkan syynin jälkiin jäseniksi, huom ei asiakkaiksi. tässä pankissa ei käsiteltäs rahaa olleskaan, se olis vain jäsentietorekisteriarkisto tsydeemi. pankista voisi jokainen jäsen vuokrata naisen lainaan vaikka 2 vuodeksi 5 vuodeksi, 10 vuodeksi jne. jos taasen haluaisisi tämän määräaikaisen vakisuhteen lisäksi syystä tahi toisesta vuokrata toisen tai kolmanen ..naisen viikonlopuksi tai komien ajaksi tai..niin sekin sit kävis laatuun tässä pankissa. ns korot maksetaan korkokenkinä tai luonnossa sille omalle lainanaiselle jos haluis.jos nyt sitten 7kymppisenä ei jaksasi enään niin vois jos löytyy samllainen tapaus rinnalle niin ottaa lopputilin pankista ja käydä käs kädessä naisensa kanssa kohti auringonlaskua.
meitä on niinki vähän suomessa että voitasi perustaa.sit pankin johtokunta olis se valitsija elin mikä jäsenet valitsis erilaisita suosituksista.johtokuntaan valittaisi vain äänestyksen jälkiin huippu lebet.johtokunnan jäsenyys olis määräaikanen,sanotaan vaikka neli vuotinen.

Äänestä
  • hyvä idea!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Äänestä

mutta voithan sulkea silmäsi aina kun peilin eteen joudut. Tai jos rahaa on niin plastiikkakirurgikin voi auttaa; osta vaikka uusi nenä siihen naamaasi!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


väsynyt lebe kirjoitti:

oikeesti kysym,että onko pakko katsoo samaa naamaa loppu elämä ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu