koti pizza

Mix helevetissä niitä pitää änkee joka kulmalle? Yli hintasta kamaa! Joku normi lounaspaikka ois ollut paljon parempi vaihtoehto minimaniinkin. Ois ollu boolidenin eläke kerhollaki varaa ja intoa käydä syömässä. :)
1291
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

eivätkös he ole yksityisiä yrittäjiä kuitenkin, jotka toimivat jonkun säännöstön alaisina?
Jotku ovat saaneet nyt töitä, ja tuossa ammatissa sitä paljon varmaan pitää tehdäkin.

Kotipizzan sivustolla lukee:"Kotipizza on Pohjoismaiden suurin pizza-alan franchisingketju, johon kuuluu yli 270 liikepaikkaa. Suurin osa liikepaikoista on itsenäisten franchisingyrittäjien hoitamia, joissa yrittäjä vastaa liikepaikan tuloksesta, menestymisestä ja henkilökunnan rekrytoinnista"



Mitä sillä on merkitystä vaikka ei kyseisestä tuotemerkistä tykkää, ei sinne päin tarvi edes katsoa.
Palvelu maksaa aina ja mikä sitoo ihmistä syödä juuri tuossa pisteessä maailmankartalla. :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


bingo verkkari kirjoitti:

Mix helevetissä niitä pitää änkee joka kulmalle? Yli hintasta kamaa! Joku normi lounaspaikka ois ollut paljon parempi vaihtoehto minimaniinkin. Ois ollu boolidenin eläke kerhollaki varaa ja intoa käydä syömässä. :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu