MITÄ OLISITTE tehneet toisin rakentaessanne

omakotitaloa. nyt kaikki vastaamaan. jospa itse olisi vähän viisaampi:D

eli ihan kaikki mitä tulloo mieleen mieluiten tärkeysjärjestyksessä. saapi kertoa myös talopaketin nimen.
4366
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ainakaan avoräystästä EN olisi tehnyt. Lisäsi työtä monessa eri vaiheessa ja ulkonäkö ero normaaliin ei ole kovin kummonen.

Sitten on jotain pikkujuttuja: jossain voisi olla erikokoinen tai eri paikassa ikkuna, pistorasiaa jossain missä ei ole ja muuta pienempää..

Äänestä

Hartiapankkitalo, puutkin omasta metästä moottorisahalla. Ei siinä mitään. Mutta olisi pitänyt ottaa enenpi velkaa ja laittaa maalämpö ja tehdä porakaivo.

Äänestä

olisin ottanut käyttöön pesu- ja vessavedeksi. Portaat olisin tehnyt eri kohtaan. Katto olisi aumakatto. Siinä ne muutokset

Äänestä

Käytin suunnitteluvaiheeseen riittävästi aikaa, joten ei tarvitse jälkiviisastella.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tulevaisuu rakentaja kirjoitti:

omakotitaloa. nyt kaikki vastaamaan. jospa itse olisi vähän viisaampi:D

eli ihan kaikki mitä tulloo mieleen mieluiten tärkeysjärjestyksessä. saapi kertoa myös talopaketin nimen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu