Romahdusviikko alkaa

Odotettavissa taas lukuisia muulikuplaa puhkovia uutisia ja lehtikirjoituksia. Myös etuoven tarjonnan kasvu parilla sadalla kämpällä on varsin mahdollinen. Kivaa aikaa!
14283
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Voit vetää lonkkaa koko viikon, sillä tällä viikolla ei tule mitään mikä tukisi romahdusta

24.8. Työvoimatutkimus 2010, heinäkuu TYÖLLISYYS KOHENEE
27.8. Kaupan liikevaihtokuvaaja 2010, heinäkuu MYYNTI KASVUSSA
27.8. Kiinteistön ylläpidon kustannusindeksi 2010, 2. vuosineljännes KUSTANNUKSET NOUSSEET
27.8. Kuluttajabarometri 2010, elokuu KULUTUS KASVUSSA
27.8. Kuntien talouden neljännesvuositilasto 2010, 2. vuosineljännes KUNNILLA ON KIRSTUTYHJÄ, KUTEN AINA

Itse olen myös työmatkalla, joten palataan asiaan viikonloppuna

Äänestä

Voi joko nyt taas, voisiko olla välillä edes yksi viikko jolloin ei romahtelisi?

Äänestä
  • Ei auta maitohappobakreerit. Muuli ontuu leipäjonoon, mutisten ikuista nousua piti olla. Peräkamaripoika , ok-asukas oli luvannut!

    Äänestä

Mikä romahdusviikko se sellainen on, kun ei mikään romahda? Korkeintaan odottavan lurkin mielenterveys.

Äänestä

Uutinen lainahanojen kiristyminen päätti tämän viikon komeasti. En nähnyt yhtäkään kuplaa tukevaa uutisia.

Äänestä

Kyllä on raastavaa tämä asunnonomistajan arki, jatkuvasti rommailee. Pelottaa, että milloin ollaan tässä jatkuvassa rommauksessa siinä pisteessä, että joutuessani asunnostani luopumaan ja siirtyessäni vuokralaisten armoitettuun kastiin, joudun maksamaan siitä, että joku ostaa taloni. Onhan se toisaalta ihan kohtuullista, kun onhan tästä talosta kaikkia ikäviä kuluja ja ikäviä puuhia, että pitäähän uuden omistajan jollakin päästä alkuun ja ettei ihan palkatta joudu ajamaan ruohikkoa ja haravoimaan, mutta kun ei huvittaisi enää vuokran päälle ainakaan hirveän paljon maksaa uudelle omistajalle myöntäjäisiä. Voi itkujen itku, ihan turhaan tämä kaikki, kun asunto on lähes maksettu, niin nyt siitä luopuessa joutuukin itse maksumieheksi.

Äänestä
  • kiinnosti tuo tekstisi mitenkään. En ainakaan lukenut sitä. Asuntojen hinnat ovat täällä se aihealue.

    Äänestä

  • älä raivoa kirjoitti:

    kiinnosti tuo tekstisi mitenkään. En ainakaan lukenut sitä. Asuntojen hinnat ovat täällä se aihealue.

    En raivoa, mutta enkö nimenomaan puhunut asuntojen hinnoista. Ehkä sitten en.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Fear. kirjoitti:

Odotettavissa taas lukuisia muulikuplaa puhkovia uutisia ja lehtikirjoituksia. Myös etuoven tarjonnan kasvu parilla sadalla kämpällä on varsin mahdollinen. Kivaa aikaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu