Naapuri laulaa komeasti

Yläkerran mies osaa kyllä laulaa, vaikka tietääkseni hän ei ole muusikko, vaan haalarista päätellen raksalla töissä. Hänen äänialansa on altto. Tekisi mieli mennä sanomaan hänelle että jatka ihmeessa lauluharrastustasi, mutta en tiedä, uskallanko.
1333
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mitä teen? Hävettää mennä sanomaan, vaikka haluaisinkin. Nyt en ole kuullut laulamista lähes viikkoon, joten pelkään, että hän ei enää jatka harrastustaan. Haluaisin kovasti kannustaa häntä laulamisen pariin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


......... kirjoitti:

Yläkerran mies osaa kyllä laulaa, vaikka tietääkseni hän ei ole muusikko, vaan haalarista päätellen raksalla töissä. Hänen äänialansa on altto. Tekisi mieli mennä sanomaan hänelle että jatka ihmeessa lauluharrastustasi, mutta en tiedä, uskallanko.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu