Millainen on ryssänverkko ja kuka niitä myy?
Ryssänverkko
3
1409
Vastaukset
- kalamies-päijänne
Sellaista ei ole olemassakaan.Tarkoittanet Kiinassa valmistettuja verkkoja joita alkoholistit tuovat Suomeen.Ei mitenkään laadukas mutta kelpaa moukille.
- kalliisiin kyllästyn
jos tarkoitat tätä kaukoidän ihmeelisesti pauloitettua verkkoa,niin siinä on paikallaan hinta laatu suhde.esim.6 m korkea n 90 m pitkä valmis verkko 15 euroa.lankavahvuus 0.16 paulotus ylä ja ala 10 10-.syksyisin käutämme tätä kuhan välivesipyynnissä.samaa verkkoa koko syksyn,sitten ei muuta kun roskiin.talviverkoiksi leikkaamme paulat pois ja pauloitamme siihen normaalit tilalle.laadukas liina ei ole,mutta kalastaa paremmin kuin monet laadukkaat.
- Pystypuohteuttaja
Ryssänverkko taitaa olla sama kuin aiemmin kuulemani venäläinen riimuverkko. Eli esimerkiksi 3m korkeaan verkkoon laitetaan 3m välein paulasta paulaan vahvempi lanka jonka korkeus on noin 2m. Tälläiseen rakennelmaan verkon liinaosa jää huomattavan löysälle, jolloin kalastaa paremmin suurempia kaloja, kuin pelkkä liinan solmuväli edellyttää.
Kyseisiä verkkoja on myynnissä ainakin Kivikankaan hinnastossa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad821320- 44938
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että363778- 141738
- 53683
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän116656- 51648
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38615- 76612
- 56594