kuntaan ja lääniin Onhan tämä nyt kumma jos ei täällä meillä päin myöskään noita Laaserille osoittavia kuriin , työmatkani varella noita pelle pelottomia näyttää takana kulkevan sekä ikunoissa tähtäävän Täällä meillä päin oli joku aika sitten ihme seiskelijoita Lasten vahmemmat kyllä saivat nuo mieletään epävakaat tumma ihoiset pois asemilta olihan siitä lehdessäkin.
aivan turha syylistää rasismista koska työkavereina on ollut aivan yhtä hyvin suomalaisia kuin ulkomaalaisia mutta kun nuo jonkinjoutavat onkin riesana ympäri suomea milloin eivät ole roskiaan heittämässsä niin sitten irvistelemässä sekä provoilemassa. Heille ei edes voi normaalisti sanoa päivää sekä kohdella asialisesti kun luulevat että heistä on kaikki naiset kiinostuneita. Kortteli poleseja sekä pyörä polesija myös turvaamaan ihmisten elämää koska jos nuo supi suomalaiset alkavat järjestystä hoitamaan siellä ei kunnian kukko laula naisten häiritsijöille olen sen ja sen verran palstoja lukennut.
on se kumma että kun eivät usko selvää selkokieltä että kaikki ihmiset eivät ole heistä vähäänkään kiinostuneita kuinka noilla on aikaa malksia sekä käyttäytä uhkaavan näköisinä
Ei sekään ole minun syy jos heillä ei ole mielenterveyspalveluja kuin kuntien juottolat esim. Eikö ne heidän neuvostonsa saa järjestykseen omiaan . Täällä ei vierasmaalaiset ala silmille hyppimään se on ihan varma ja eikä muuten :) kotimaisetkaan.
pysykää omissa porukoissa minä en aikaani ole kuluttanut rikolisten seurassa enkä aio nytkään tuliko selväksi. Näkemiin.
p.s joka iikka mokomatkin...
aivan turha syylistää rasismista koska työkavereina on ollut aivan yhtä hyvin suomalaisia kuin ulkomaalaisia mutta kun nuo jonkinjoutavat onkin riesana ympäri suomea milloin eivät ole roskiaan heittämässsä niin sitten irvistelemässä sekä provoilemassa. Heille ei edes voi normaalisti sanoa päivää sekä kohdella asialisesti kun luulevat että heistä on kaikki naiset kiinostuneita. Kortteli poleseja sekä pyörä polesija myös turvaamaan ihmisten elämää koska jos nuo supi suomalaiset alkavat järjestystä hoitamaan siellä ei kunnian kukko laula naisten häiritsijöille olen sen ja sen verran palstoja lukennut.
on se kumma että kun eivät usko selvää selkokieltä että kaikki ihmiset eivät ole heistä vähäänkään kiinostuneita kuinka noilla on aikaa malksia sekä käyttäytä uhkaavan näköisinä
Ei sekään ole minun syy jos heillä ei ole mielenterveyspalveluja kuin kuntien juottolat esim. Eikö ne heidän neuvostonsa saa järjestykseen omiaan . Täällä ei vierasmaalaiset ala silmille hyppimään se on ihan varma ja eikä muuten :) kotimaisetkaan.
pysykää omissa porukoissa minä en aikaani ole kuluttanut rikolisten seurassa enkä aio nytkään tuliko selväksi. Näkemiin.
p.s joka iikka mokomatkin...
Vastaukset 8
Vanhimmat
ja jos lukemaasi et ymmärrä niin poliseja ja nyt musikkia ! muistaakseni alkoi että oltiin me kerran villen kanssa paiskittu töitä ja kiristetty vöitä silloin me yhdessä päätettiin että eiköhän lampsita kaapuntiin :) no mikäpäs siinä kun tuumasta toimeen hypättiin me nuttuun ja loikattiin loimeen setelit me lompsahan sullotiin ja kaapuntia kohti marsittiin että kakkula ratsis ja hilapata hoi matka se jatkui ja laulukin soi Päivä se porotteli pintaan ja uskoa antoi rintaan että jooo Toistona että jooo :)
Toistona tämäkin miten on mahdolista että useta ovat sopeutuneet suomen sekä saaneet duunia ja elävät kuin ihmiset normaalisesti elävät mutta sitten ilmeisen syvällä olevat psyykset arvet eivät ole sieltä orjuuden ajalta parantuneet ei vaikka suomi on kaiken heille antanut tarkoitan kuntoutus, kielenopiskelu on jopa noita musta ihoisiin mieltyneitä naisia ottaneet eläteisekseen ja ei elätikseen ja vaikka mitä Ja tässä ihan jokaiselle vinkuintianeeista murjaaneihin tämä koskee teitä kaikkia yms.
mitä ihmettä heidän lapsitaan kasvaa kun isät leikkii laasereilla sekä seisokelevat varvassandaaleissaan niin otti jotain äiti kupoliin että kutstui media ja polisit paikalle oliko jotain pari vuotta sitten ei ole sitäkään näkynyt pääsi varmaan hoitoon tai jotain.... Nämä jotenkin avuttomat pärjäävät ainoastaan jos jotain rikolista puuhaa oli tai joltain mummolta kaupassa saisivat varastettua rahapussin jne. mokomatkin Minä polisi tarvitse mutta kuntalaiset tarvitsevat ja jos sinä anne holm et nyt saa noita asioita kuntoon niin johan on ihme En minäkään joka paikkaan ehdi Luudalla lakaisen ohimennen isommat roskat pois silmistäni
Ettekö saa lisää esim. kidutuksen uhreille hoitopaikkoja, mielenterveyspalveluja sekä kaikkea muuta kivaa
min'ä en viihdytyjoukkojen mukana kulje
eikä tänne mitään Natoa tarvii riittää kun minä olen paikalla :)... kysykää vaikka frendeiltä tai subilta.
minä olen näitä suomalaisia elättänyt niin kauvan ja kunalle tienannut niin ja niin paljon että jos niitä rahoja ei korvamerkitä turha minuu on syyttää jos porkana etsii toista porkkanaa ja rurha keittiön tätejä minäkö muka en olisi plussa puolella ja paljon mä kun viimeiset "madon luvut " täräytän tiskiin siinä saa kaikenmaailman nallet tuprutella loosessaan ihan hiljaa kun ei tuon parempaa potaskaa tule suusta suoraan sanottuna. hävytön. mutta siunasta hänelle ja hänen rahoilleen.
sitten aivan turha on minun luokse tulla tyhjän maapallon kanssa kerjäämään valkoinen pusero päällä menkäähän muualle kusettamaan ja kenkän kärkiänne katsomaa tai keksikää vaikka jotain muuta ajanvietettä itsellenne Minä ole riittävän kauvan elättänyt suomalaisia sekä hoitanut ja paljon muuta nytkö mun pitäisi kaikenmaailaman keräyksiin osalistua mokomatkin kunhan teette perässä kaiken sen mitä itse olen tulkaahan senjälkeen yksikään jos on viellä Pokkaa tosin se mun kyllä täytyy sanoa että Pokka teillä kyllä on Näkemiin .
:) niin että kakkula ratsis ja hilpati hoi Päivä se porotteli rintaan ja uskoa antoi pintaan jne. Lasketaanpa pitkällä matikalla kuntalaisten palkat sekä mitä siitä yli jää sekä kelle sekä myös katsotaan myös neljältä vuodelta mihin kunnat ovat käyttäneet veronmaksajien sekä Valtion. niin.
vielläkö kehtaatte väittää että jne. mokomatkin , sovitaanko niin että asioista mitään osaamattomat sekä muut poski solistit jotka ovat ainoastaan etuja sekä palveluja vaatimassa pitävät suunsa pienemällä kyllä pitäisi lipposen olla Ärähtämässä taaas kerran vaikka kyllä paavokin osaa Ärähtää.
Sovitaanko myös niin että kaikenmaaailman rokki starat pysyy vain omissa uskomuksissaan .
just niin olen viimeiset kaksikymentä vuotta väkisin joutunut näkemään useankin kuntalaisen elämän ja varsinkin noiden aivonsa liottaneiden sortin sakkien mutta kyllä mielipiteitä on Kahdeksankymmentäluvulta asti suomalaista hyvinvointia on ajettu alas sekä varsin hyvin tiedätte kuinka paljon tässäkin ajassa olisi kunnat säästäneet ennaltaehkäisevällä työllä niin. Höpöhöpö kaiken maailman poltiikassa mielensä sokaisseet joiden oma pysyvyys eduskunassa on ainoa oikea asia vai katsotteko että jotkut viiden euron korotukset on jotain merittejä tai sitten kun palkkaatte lisää henkilökuntaa työvoimatoimistoihin haaskaatte rahoja halintoon ja hallintoon vaikka työntekijöitä tarvitaan "kentälle " Perus duunareista teillä tulevaisuudessa tulee armoton pula Tiedoksi sekä ihmisistä jotka oikeasti soveltuvat allalle kyllä tulijoita on mutta lähtijöitä sitäkin enenmän.
kohdelkaa vain edelleen ihmisiä vähättelevästi sekä epäasialisesti kuin myös ottakaa vastuu käytöksetänne . mokomatkin että kakkula ratsis ja hilipati hoi jne....
Heti pois lunttaamasta pois senkin kansanedustaja joka toisten opiskeluista ottaa itselleen hyödyn mm. itämerensuojelu Esim. siellä käytte opettelemassa biologian sekä muiden tenttimiä tietoja sitten tulette julkisuuteen patsastelemaan "muka asiantuntijuudellanne " Hävyttömät. Mokomatkin teillä useilla on kiire ollut siellä looseissa sekä lounailla itseään viihdyttää olisitte itse opiskelleet sekä päivittäneet tietonne että kakkula ratsis ja hilipati hoi ....
lunttaajat .
joka ikinen pitäköön kirjansa kuin tietonsa kirjan kannet kiinni tarpeeksi ovat veronmaksajien rahoilla valehdelleeet omina tietoinaan hankiakseen itselleen hyötyä jne. Vähätelkääs viellä !
:) mä komppaan ihan myötätunnosta Heinäluomaa ei se niin väliä mikä rähäkkä siellä on mutta komppaan kuitenkin pitäähän tähän maahan jotain sutinaa saada on tylsä maa asua mutta nyt olette varmaan ajatelleet että Rakastatte minuu...hihihih...
nyt kompataan... Toistolla.
"esseen " lopuksi näyttää siltä että ainoastaan kun suomen päämiehet ja naiset rähätää tulee ns. sutinaa tosin enenmän on keskustelupalstoilla faneja puolueilla kuin todelista tietoa enkä usko että katainen tahtoo ainuttakaan joka ajattelee kokomukseen kuluumisen tuovan statusta ehkäpä on jo tarpeeksi nähnyt kaikenlaisia yrittäjiä esim.
mutta sen minä tässä ihan maltilisesti totean on röööööööööööhkeäää että aikuiset ihmiset vielläpä kansanedustajat käyttävät hyväkseen opiskelijoiden tietoa ja että kehtaavat jopa vaivaa senverran viitsivät nähdä että ulkoa opiskelevat jonkun osan milloin mistäkin ja sitten esiintyvät asiantuntijoina ja kun viellä Muistetaan opskelijoiden, matalapalkkaisten jne.
niin En totta totisesti tahdo politiikkaan mukaan mutta kiva kun uskaltavat ärähdellä
sitähän vähemän oppimäärän suorittaneet kutsuvat hysteeriseksi jos ihminen ei koko ajan käyttäydy kuin viilpytty....
Näkemiin :)