viimeistään kiviniemen kannatus.
Se sallii homojen adoptiot.
Ootteko aatelleet miten lapsen maailma vääristyy...
Meillä 2 äiti/isää
Miten lapset koulussa suhtautuvat????homo/lespo parin lapsi?
ei ole lapsen vika jos joutuu tollaseen helvettiin..
Mutta yhteiskunnan ei pitäisi tollasta hyväksyä..
ANTAISITKO OMAN LAPSESI NOILLE ADOPTOITAVAKSI??KYSYN VAAN???
Sallisitko lapsellesi sellaisen kasvatuksen ja helvetin??
Se sallii homojen adoptiot.
Ootteko aatelleet miten lapsen maailma vääristyy...
Meillä 2 äiti/isää
Miten lapset koulussa suhtautuvat????homo/lespo parin lapsi?
ei ole lapsen vika jos joutuu tollaseen helvettiin..
Mutta yhteiskunnan ei pitäisi tollasta hyväksyä..
ANTAISITKO OMAN LAPSESI NOILLE ADOPTOITAVAKSI??KYSYN VAAN???
Sallisitko lapsellesi sellaisen kasvatuksen ja helvetin??
Vastaukset 11
Vanhimmat
Ihmisiä homot ja lesbotkin on...et ole yhtään parempi ihminen...se on vaan miten lapset kasvatetaan hyväksymään erillaiset ihmiset...Ihmiset ovat vaan niin saatanan tyhmii kun ei voi hyväksyy erillaisuutta...
pitäisi hyväksyä? Jos oma näkemys asiaan on sellainen ettei halua hyväksyä niin onko silloin pakko?
olet sataprosenttisen oikeassa. Hyvä, että joku edes ymmärtää, Kiviniemi seuraa
vain suosion pintavaahtoa.
Ei se lapsen maailma vääristy siitä mihinkään. Tänä päivänä on aika yleistä että lapsella on 2 äitiä/isää.
Ja lapset koulussa suhtautuu varmaan paremmin kuin sinä.
Oletkos itse elänyt homojen kanssa, vai mistä moinen väite että se olis helvetti?? Sinä tässä helvettiin joutaisit!!!!!!!
on se varmaan lapsesta kivaa kun äiti nukkuu äitin kanssa tai isä isän!!! Homous on sairasta!!!! Perverssiä... eikä lasten tarvi siitä kärsiä... normaali perhe terveessä yhteiskunnassa - eikä missään sodommassa ja gomorrassa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Voisinpa melkein väittää, että homoperheissä huolehditaan lapsista paremmin kuin useassa heteroperheessä. Tähän olisikin hyvä saada tilastotietoja, kuinka paljon homoilta on huostaanotettu esim. heitteillejätön tai muuten vain huonojen olosuhteiden vuoksi lapsia... Homoille harvemmin syntyy "vahinkolapsia".
Ja vastaus ensimmäiseen kirjoitukseen: KYLLÄ, antaisin omat lapseni adoptoitavaksi homoperheeseen, JOS olisi sellainen tilanne että heistä joutuisin luopumaan. :)
aivan hanurista koko juttu.et taida rakastaa lapsiasi olisiko kiva leikkiä ajatuksella että siun pikku terolla on tulevaisuudessa poika ystävä joka hinaa sitä pakariin.aivan sairasta touhua pilata nuoren ihmisen alun elämä..niin ja turha selittää mitään
Ensinnäkään - homoseksuaalisuus ei ole geeni joka periytyy, eikä se ole opittu tapa tai muutenkaan ihmisen tekemä valinta. Lapsesta siis (tilastojen perusteella) on huomattavasti suurempi mahdollisuus tulla hetero kuin homo, mutta mikäli hänestä kuitenkin sattuisi tulemaan homo, niin eipähän tarvitsisi kaapissa luurailla :) Homparien heterolapsista on tutkimusten mukaan tullut tavallista suvaitsevaisempia ihmisiä, jotka eivät pidä homo ja lesbopareja yhtään sen ihmeellisempinä kuin heteroparejakaan. Toivo elää että jonain päivänä tämä olisi yhteiskunnassamme vallitseva tila.
Ei tuo homojen adoptio niin härskiä ole, jos sitä ajattelee siltä kantilta että lain mukaan on laillista mennä naimisiin veljensä tyttären kanssa.
Oikeusminiseriön luvalla saa mennä naimisiin veljensä tyttären kanssa. Siihen verrattuna homojen adoptio ei ole lainkaan omituista.
eiks rattijuopotki oo ihan jees...25 000 ihmistä vuosittain ei voi olla väärässä. Taikka, eiks raiskaaminenki oo ihan jees, eihän siinä tapeta ketään...aattele jos joku löis toista puukolla rintaan ja se kuolis.