450cc

elikäs kysymykseni onkin että onko tuo 450cc ktm exc liian järeä mopedi suoraan siirryttäessä kevarista moottoripyörää? vai pitäsikö tyytyä 250cc koneelle?
1209
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei ole liian äkäinen piikin jälkeen. Jos meinaisit siirtyä KTM 690 SMC:hen tai Aprilia SXV 550:een, tai johonkin yli 70 kW fighteriin tai kyykkyyn niin ne olisivat liian äkäisiä 125cc jälkeen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mopomies123 kirjoitti:

elikäs kysymykseni onkin että onko tuo 450cc ktm exc liian järeä mopedi suoraan siirryttäessä kevarista moottoripyörää? vai pitäsikö tyytyä 250cc koneelle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu