Nyt on Konalasta järjestetty 45 neliöinen kämppä. Vain kämppis puuttuu. Asunnon pohja on hyvä ja keittiö ja vessa jne ovat käytävällä ja sitten on kaksi huonetta. Asunto on juuri remontoitu ja rauhallisella paikalla. Liikenne ei häiritse.
Olen 25v opiskelija joskin vietän suurimman osan ajasta koneen ääressä opiskellen ja tehden sivu busineksia. Asuntoon tulee 100 megan netti. En kuitenkaan roiku öitä koneella.
Lisätiedot e-makkonen @ trashmail.net
Vuokra neuvoteltavissa noin 200e/kk tasoa.
Kämppis Hki
4
458
Vastaukset
- uivakarhu
Hei,
Olen 27-vuotias ranskalainen mies ja etsin huonetta kimppakämpästä Helsingin mahdollisimman pian. Olen jo asunut yli 2 vuotta Suomessa joten puhun hyvin suomea. Luonteeltani olen rauhallinen, mukava, utelias, joustava, luotettava, olen sisti ja järjestetty mies. Päivällä käyn töissä, liikun melkein vain pyörällä vapaa-ajalla harrastan ulkoilua ja pyöräilyä, kuuntelen musiikkia tai luen sarjakuvia, käyn paritanssi kurssilla, hoitaisin mielellään palstasta jo minulla olisi. En tupakoi eikä minulla ole lemmikkiä. Kimppakämpissä asumisesta on kokemusta Ranskassa. Toivon kämpästä että voi viettää yhteisaikaa vaikapa laitamalla ruokaa mutta myös se että jokaisella voi olla joskus oma rauhassa.
En puhu vielä sujuvasti puhelimeseen mutta soita silti tai lähetä viesti jos olet kiinnostunut, vastaan mielellään kysymyksiin!!!
Puh: 045 312-1983
Sähköposti: [email protected]
T. Yann - E-makkonen
Tuossahan nuo pari tärkeää asiaa onkin jo otsikossa. Alakerran asukkaat valitettavasti tupakoi ja hajua tulee välillä parvekkeen ovesta.
- E-makkonen
Pari viestiä tullut vasta. Ilmoitus on edelleen voimassa.
- minetys
Onko sähköpstissa vikaa, en saanut viesti tulemaan läpi. Voisitko soitella 044-3847842 kiitos!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1202081
- 1561977
Olen miettinyt kauan
miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h281926Ostiko maailma sinut minulta?
Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue141192- 51987
- 85946
Minna Kuukka joutui jekuttamaan ovelasti TTK:n takia - Tästä oli kyse - Tunnustaa: "No joo, joo..."
Symppis Minna Kuukka! Minna on kyllä erinomainen valinta Tanssii Tähtien Kanssa -oppilaaksi - vai mitä mieltä olet? To23875- 114834
Minä tunnen sinut
Ja mitä enemmän sinua opin tuntemaan, niin sitä enemmän sinusta pidän. Aivan kaikessa näen hyvän. Upean, vahvan, täydell50811Mihin olet kadonnut kaivattuni?
Mulla on niin ikävä sua että järki lähtee😔 Pakoilit, pakoilet vieläkin ja nyt susta ei näy merkkiäkään. Tätä päivää oon33789