sonera ei palvele

Soneran palvelun käyttöhistoria ei päivity ,onko muilla samoja ongelmia ??
Soneran asiakaspalvelut ei vastaa vaikka soittaa tai sähköpostia lähettää.
muillakin kavereilla sama ongelma on pakko vaihtaa palvelinta.
2393
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

minulla on soneran laajakaista (1mt) ja kyllähän se joskus jopa 100kt pystyy (tooooooosi harvoin) ja yleensä se toimii melkein joka päivä ( n. 4 päivää viikossa) Koskaan se ei pätkäise yhteyttä poikki (noin 5 kertaa päivässä) ja ihan hyvä se muutenkin on (MITÄH EI TODELLAKAAN!!!!!!!!!!!!!!)

Äänestä

sama homma soneralla laajakaista adsl 1024/512 turku just joku 5 kertaa päivässä pätkäisee poikki yms.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


petteri23 kirjoitti:

Soneran palvelun käyttöhistoria ei päivity ,onko muilla samoja ongelmia ??
Soneran asiakaspalvelut ei vastaa vaikka soittaa tai sähköpostia lähettää.
muillakin kavereilla sama ongelma on pakko vaihtaa palvelinta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu