Yleinen vuokrataso

Jos vaasassa yleinen vuokrataso on noussut, niin täytyykö esim. yksityistenkin silloin "korjata" vuokriaan vai onko tämä vain rahastusta, ku itselläni vuokra justiin nousi?
2352
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kai ne yleiset kulujen nousut vaikuttaa myös vuokraan. Polttoaineet kallistuu, sähkö kallistuu ja se tarkottaa sitä että vastikkeet kallistuu ja silloin vuokranantajakin nostaa tietysti vuokraa.

Äänestä

ei niitä voi nostaa loputtomiin. Samaan tahtiin tulisi nousta sitten palkat ja asumistuetkin. Asuntojen hinnatkin rupeaa olemaan niin tapissa ettei niillä enää (toivottavasti) voida tehdä voittoa tyyliin "ostan nyt eurolla myyn kahdella parin vuoden päästä"

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Metanusz kirjoitti:

Jos vaasassa yleinen vuokrataso on noussut, niin täytyykö esim. yksityistenkin silloin "korjata" vuokriaan vai onko tämä vain rahastusta, ku itselläni vuokra justiin nousi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu