Taas yritetään mestaruutta tehdä kabineteissa kun taidot eivät pelikentällä riitä voittoon
Jymy ei pärjää pelaamalla
peesis
17483
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Vai kabiniteissa,,,,heh heh he.....niin eihän se ole vissiin riittänyt edellisillä kerroillakaan...katkera saa olla,hei vitutukseen voi myös kuolla jos ottaa aina niin vakavasti.
Voiko pesiksen ottaa vakavasti?... Voi,ainoastaan tähän hölmöläisten lajiin perehtyneet ja nalkkiin jääneet pänikkäkyläläiset.
Ottaa liian vakavasti.sehän on vain Tahko Pihkalan keksimä ajan hukka..eikun ajanvietto peli.Ja toiset ne jaksaa olla ko.pelistä katkeria puoleen jos toiseen. voi vittu sentään.
On pärjännyt saatanan hyvin viimeiset 15 vuotta! Monet pelaajat on myös sen menestyksen avulla saatettu hyviin virkoihin, ansaitusti
Sotkamossa ei ole koskaan menestytty reilulla pelillä.
Ellei ole ollut Väisäsiä liitossa niin on itketty joka vuosi.
Nykyään Heikkiset on kova sana itkumuurilla.
itkuiikoille.
EVVK
Sehän on tunnettua koko suomessa ,että Heikkiset itkee varsinki se yksi, joka vuosi sama itkuvirsi en kehtaa edes sanoa sen nimeä ,sitähän odotetaan jo etukäteen.Muistelkaapa vuosien varelta, kuinka ne pikkuaivoiset sotkamolaiset on aina inisseet.Antoivathan ne rajan takaa vähän niille opetusta,ois luullut että lopettavat sen turhan valittamisen.Naurattaa aina kun näkyy se Heikkinen mailansa kans menevän kentälle,on pakko purskahtaa nauruun ei voi mitään.
Aivan mainio tuo sun nimimerkkisi, lienet Kuhmosta...pakko purskahtaa nauruun ei todellakaan voi mitään!
pesis hyts56gvw on jdu76tgs hieno jsu766fa laji ksmhc76tgs
ja7s6s5sitäkeie8e7eijsus777osatabsbsh776pelatanshd7kuhmossabdhdyd6jabshs6d6sen887hnnbsgh6takiabdhdy76nejdud7on8dydvdyd6kateellisiabdhdyd776sotkamolaisille
Kuningaslaji fudis on Sotkamossa pahasti kuralla kun siellä on vain RaPa-sakki. Lisää apuja vaikka Oulun Liposta, tunarit.
Juntti einarit taas näytti tapansa oikein kunnolla,voi että se naurattaa kun sotkamon numero 1 tulee lyömään en tiedä mistä johtunee hehehehhehhe.
Suomalainen jalkapalloilu on pelkkää pallin potkintaa, tyyliin sulle mulle, sinne tänne...
Tosi säälittävää räpellystä. Ja sellaisena pysyy.
Kuninkaallista laji on siellä missä osataan pelata jalkapalloa. Siis tuolla ulkomalla. Espanjassa ja sillee.
Mutta pesäpallo! Maailman huipputasoa. Tosi on.
Näyttelijän lahjoja heissä onkaan?Ei tarvitse kuin juosta vastustaja metrin lähenpänä niin jumalauta kun pitää mennä näyttävästi nurin ja koskee niin vitusti koipeen että varmaan on vähintään kolmesta kohti poikki.Näyttelevät paremmin kaatumista kun Loiri Uunossa.Ja jos nyt se sokea tuomari ei reagoinut mitenkään kaatuilemiseen niin ukkopa nousta joloppii pystyyn ja onkin ihan terve,hallelujaa ihme on taas tapahtunut.Se onkin tosi jännittävää seurata kun 87minutin pelatun pelin jälkeen pelitilanne kutkuttavasti on 0-0 voe helevetti sitä peliä.Sitä peliä seuratessa jos ei ihmiset alota ryyppäämistä niin ne on absolutisteja ihan varmasti.
Futis onkin kuningaslaji, jonka seurassa voi vaikka nauttia leijonaa yhtään häpeilemättä, mutta pesis on leidien hommoo.
Leinonata ei juo kun pässit,Konjakkia merkkiä Hennesy Paradis sitä kun juot niin sitten oot kingi vasta.(maksaapi tällä hetkellä 380 e pullo),mutta mitä väliä sillä kuhan saapi vain.
Taisi Jamo Heikkinen lentää sille perseelleen,eikä vain meinannu ,kun vimpelin ressun näki syöttölautasen edessä.Sitähän se Kainuunsanomissa valitteli ettei ole ikään nähny niin härskiä toimintaa, muistelis kuinka itse itkeä pillittää joka asiasta,samoin se toinen Heikkinen.Onneksi hävisivät sen joko joko homman,raukat eivät tiedä heittääkö sitä palloa vai ei.