me nuorethan olemme todella pahoja häirikköjä kaupoissa ja kaupan nurkilla roijjaamassa. itse en perusta istua ak:hallin tuulieteisessä iltoja mieluummin olen kotona mutta äsken kun kävin kaupassa niin taas ne vanhat ukot tollotti ulos ikkunasta ja haisi pahalle niinkun yleensäkkin. eikö teitä kaupan asiakkaita häiritse se että ikäloppu ihmiset roijjaa päivät pitkät ak:hallissa ? esimerkkinä hyvä on vanha aulis joka on varmasti päivittäin ak edessä räikeän violetin pyöränsä kannssa ( kaikki varmaan tietää tapauksen) että mikä siinä on kun nuorien roijjaamisesta kirjoitetaan ja otetaan esille asia niin usein ?
ihmetyttää.
yleinen.
4769
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Aina nuoria parjataan!
Nuoretkin vanhenee joskus ja liittyy näiden mulkkumarttojen kerhoon vaikka nyt sitten ak-hallin eteiseen...Joten suut suppuun!
vaikka pahalta näyttää tämä suomen tulevaisuus, ei kaikista tule säälittäviä paskahousuja. Työ ja perhekkin on hoidettavana sitten vuosien päästä, että ei ole liikaa aikaa leikkiä mulkkumarttaa ak:hallissa :) PS. kiitos nuorten kannatuksesta
aina nuoria parjataan se on totta. kaupassa mummo tulee ja tönäsee kärryllä kassajonossa ja tokasee "siirry riivattu poijjan kloppi" no kehtaappa siinä ruveta vastaan väittämään että jonota niinkun me muutki ku heti oisin sitten käytöstavaton pahapoika joka on ilkeä vanhoille. että tämmöstä.