HAJA-ALUEEN VIEMÄRÖINTI

Hei

Tarvitseeko minun tehdä jotain.Minulla on vaha rintamamies talo (toimii kesämökkinä), jossa on rengaskaivo kolmella renkaalla.
Luveskelin lakia ja enkä ottanut sitten selvää onko minun tehtävä asialle jotain.
1152
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Luulenpa että näille uusille viherpipertäjävirkahenkilöille ei umpisäiliöksi mikä tahansa vanha rengaskaivo kelpaakaan jos sinne menee vessan viemäri. Se vanha rengaskaivo kuitenkin falskaa maaperään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


meni sormi suuhun kirjoitti:

Hei

Tarvitseeko minun tehdä jotain.Minulla on vaha rintamamies talo (toimii kesämökkinä), jossa on rengaskaivo kolmella renkaalla.
Luveskelin lakia ja enkä ottanut sitten selvää onko minun tehtävä asialle jotain.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu