moi

onko muilla pojilla terskan juuressa näppylöitä???
4209
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

siis sellasia pieniä ja valkosia, näyttää ku iho ois vähän "repeilly"? mulla ainaki on, oon kuullu et on ihan perussettii

Äänestä
  • no hyvä juttu sit mää luulin jotain ihan muuta.....

    Äänestä

  • outooo4+4949 kirjoitti:

    no hyvä juttu sit mää luulin jotain ihan muuta.....

    mitäköös ne on ????

    Äänestä

että ne on tulleet sinne huonosta hygieniasta eli et ole vissiin viittiny ihan aina kunnolla ja tarpeeksi usein pestä sieltä alhaalta.
kaikki punoittavat pikkunäååylät sekä vaaleat näppylät yleensä syntyy usein juuri tuosta syystä sinne alas. ne on kyll ihan vaarattomia sinällään ja lähtevät pois kun malttaa pestä usein ja huolellisesti alapään. toki ne on kiusallisen näkösiä ja voivat herättää ikäviä ajatuksia kun niitä sinne ilmaantuu.
liian tiukat kalsaritkin saattavat vaikuttaa jossain määrin asiaan. murroiässä kun hien- ja talineritys kasvaa voimakkaasti hormonitoiminnon kiihtymisestä johtuen niin sitten tuo alapääkin reagoi tuohon asiaan ihan yhtälailla kuin muutkin keho.
kun peset sieltä, muista aina painaa se esari täysin taakse jotta saat juuri sen terskan reunan kauttaaltaan pestyä kunnolla ja myös se esari on syytä samalla pestä hyvin.
hyvä pesuaine on ihan nestesaippua (jota voi vedellä hiukan laimentaa) tai sitten apteekista saa esim sebamed tms pesuaineit jossa se Ph on sama kuin ihossa ja silloin iho ei kärsi liian "vahvasta" saippuasta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


outooo4+4949 kirjoitti:

onko muilla pojilla terskan juuressa näppylöitä???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu