Onko jollakulla kokemusta Patongin Baubamburi hotellista? Olemme varanneet ko hotellin ensi helmikuulle.
Phuket
Lähtijä
141025
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Hyvä valinta,lähellä keskustaa mutta eritäin rauhallinen.
Todella runsas ja hyvä aamiainen.
Rauhallinen allas alue sisäpihalla.
Vuosi sitten 2 viikkoa asustelin siellä.
Hyvä valinta.rauhallinen hotelli.varasin toissa talvena vanhemmille ja siskolle siintä huoneet.
pitivät oikein paljon hotellista.itse vietin koko talven patongilla.1km banglalle ja 500 rantaan.
4 **** hinta.......................paremmissakin ja edullisimissa hotelleissa Thaimaassa on lomailtu.Mutta hyvää lomaa.
pyytävät Baumanburin omilla sivuilla yöstä 3300 bht aamiainen 350 bht huoneesta, nykykurssilla tuo tarkoittaa satkua meidän rahassa, jota ei ainakaan meikäläisen ahteri kestä pitemmällä lomalla. Tietäiskö paljon TH lomaillut asialllista ja edukasta hotellia Patongilla?
Aurinkomatkojen sivuilla myydään valmismatkoja, hotellina juuri tuo Baubamburi. Hintana esim, ens helmikuulle oli kaikkinensa kahdelta hengeltä 2900 €, onko se kallis 2:n vk: matkalta? Siihen kuuluu lento,kuljetukset ja buffetaamiainen joka tietämäni mukaan ko hotellissa on runsas ja monipuolinen...
kun omatoimisesti 2 henkeä samantasoiseen hotelliin maksaa 1850 €
minun logiiialla menee samoihin omatoimimatkan kanssa. Jos oletetaan, että lentolipun edestakasin saisi helmikuussa 700 eurolla, jäisi hotellin osuudeksi 750 per heniki, joka menee samoihin tuon pakettimatkan kanssa. Pakettimatkalla pääsette suoraan Phukettiin, kuljetus on järjestetty, jne.
Neuvoppa mullekin, hintavertaiilu, miten maksat lentoliput, ja kahden viikon Baumanburin tasoisen hotellin hintaan 925 e per falangi? Siis helmikuussa?
Patongiin kukkuloilta löytyy kyllä 20 eurolla majoitusta, jos on valmis päivittäiseen 2 kilometrin kävelyyn tai tuk-tuk-ralliin. Täxiii, mässiz Söör! ;o)
Se on kuule hintavertailu....suhteellista onko kallis vai halpa.
Vaikuttas paremmalta kun kuljeskelet omatoimisesti sitä navetan ja tuvan väliä,etkä puutu hintoihin mitenkään.
on aika vähän navetoita, ehkä sieltä Sonkajärveltä löytyy.... Ja tää on keskustelupalsta, jossa jokainen voi vapaastii kirjoittaa ja ilmaista miellpiteensä. Itse lennän Köpiksen kautta Thai Airwaysiilla marraskuussa Thaikkuihin, ja otan pelkän menolipun pitkän talviloman takia... Varaan hotellin vain pariksi päiväksi netistä ja paikan päällä sitten jatkovaraukset. Jokainen taaplaa tyylillään. Baumanburi ihan hyvä vaihtoehto lomailuun.
Ihan hyvä hotelli se on ja todella yllättävän rauhallinen ottaen huomioon Patongin yleisen virkeystason ;)
Rantaan ei tosiaan ole pitkä matka, mutta me emme Patongin rannasta pitäneet ja jos ei ollut ihan kauheaa kapulaa, nii otimme hotellin edesta tuk-tukin ja ajelimme esim. Karonille tai Katalle. Bangla Road on kans suht lähellä, ihan kävelymatkan päässä, tosin tuk-tuk kyyti maksoi vaan 200 bhatia; sillä yleensä tultiin väsyneenä illan päätteeksi takasin kämpille.
7 eleven on ihan hotellin vieressä, mikä on tosi hyvä juttu, kun saa vedet ja oluet ym. hyvin helposti. Myös pesula toimii aivan hotellin vieressä. Iso ostari on myös kävelymatkan päässä, jossa on mukava käydä ostoksilla. Hyvä oli hotelli ja palvelu, ei mitään moitetta.
Olimme viime talvena kyseisessä hotellissa vanhalla puolella,joka vastaa tähtiluokitukseltaan kahta tähteä(enintään).Eli jos menet tuohon hotelliin ja olet tottunut thaimaalaiseen hotellitasoon niin ei missään tapauksessa kannata mennä vanhalle puolelle vaan uudelle puolelle joka on lähellä neljää tähteä.
Uuden puolen huoneet ovat altaille päin ja tuo vanha puoli kadulle
Ystävämme olivat uudella puolella ja tuntui kuin olisivat olleet eri hotellissa,niin suuri ero oli rakennuksissa.Muuten ihan OK hotelli,kiva pikku allasalue ja aamiainen keskinkertainen.
Olimme Finnmatkojen matkalla,eikä missään vaiheessa tiedetty että olimme varanneet huoneet vanhalta puolelta eli siitä ei löydy mainintaa Finnmatkojen nettisivuilta lainkaan-->vanha puoli/uusi puoli
et sitten osaa käyttää haku- toimintoa?
kyseisestä hotellista löytyy viestejä vaikka miten paljon.
Reippaasti reissuun! Oltiin 2009 marraskuussa ko hotellissa ja nyt lähdetään joulukuussa uudelleen. Toivottavasti viereinen hotelli on valmistunu, niin ei sekään kalina kuulu. Kiva oli seurata paikallista urakointi :) Allasalue hyvä ja kaikkea muuta löytyykin kävelymatkan päästä.
Pikku tarkennus. Olimme superior eli DeLuxe huoneessa. Perushuoneita on moitittu viesteissä.
Meillä ok. Ilmastointi ja valot toimi ohjauspaneelista yöpöydältä. Siitä vissiin se DeLuxe, mutta erittäin käytännöllinen lisä.