Oisin kysynyt tätä privasti mutta sä olit yöllä piilottanut sun galtsun.Millanen koulutus sulla on taloushallintoon?Eilen katoin sun galtsusta että sä olet taloushallinnon ammattilainen. Kiinnostas tietää miten pitkä koulutus siihen vaaditaan kun mä muistelin että sul on joku th alan koulutustausta.
Hei Uma
Vaihdanko alaa?
26320
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
sivuni piilossa ole. . . . ja mistäköhän sait päähäsi että olisin käynyt sen piiloittamassa??
Mulle pystyy edelleen kuka tahansa... sinäkin lähettämään kysymyksiä yksityisesti.
Tämä käyttäjä jakaa osan tiedoistaan vain ystävilleen. Kutsu hänet ystäväksesi nähdäksesi koko profiilin!
Viestin pystyy kyllä laittamaan:)) Tutkippa hieman tarkemmin.
pusastako muka kykenee lattaan ei löytynyt
Laitetaas uusiksi.
Ei puskasta ennen uudistustakaan ole pystynyt laittamaan.
Henkilökohtaiset kysymykset eivät kuulu julkiseen keskusteluun, joten mikäli aloittajalla on jotakin kysäistävää voi kysäistä yksityisesti.
Aloittaja kysyi millaisella koulutuksella olet päässyt taloushallinnon töihin, tavallisestihan siihen vaaditaan kaupallinen koulutus tms jota sinulla ei kyllä ole.Kysymys on mielenkiintoinen, voisit vastata yleisellä tasolla.
Vai ajattelitko taas vain.
Edelleen toistan itseäni. Yksityiset kysymykset kysytään yksityisesti. Vastaukset tulee jos halutaan vastata.
Jokainenhan voi toki kuvitella kanssa kirjoittajilleen vaikka millaisen elämän koulutuksista puhumattakaan:))
Mihin tarinoistasi nyt pitäisi uskoa? Oletko lastenhoitaja, sairaanhoitaja, sairaala-apulainen tms terveydenhuollon ammattilainen niinkuin olet sanonut vai kaupallisen alan koulutuksen saanut?
Olet sinä melkoinen satutäti.
Mietipä omaa tuttavapiiriäsi, eikö kenelläkään ole koulutusta useammalle kuin yhdelle alalle? :)
netissä on kaikki mahdollista. Jatka vielä kuvittelua........ammattinimikkeitä mahtuu maailmaan paljon.
sinunko mielestä palstalaisten sukunimien ja asuinpaikkojen infoaminen kuuluu?oletko saanut luvan niiltä joiden nimiä ja asuinpaikkoja täälä infoot lähes tauotta????????????????????????????????????????????????????????????????????
Netissä kaikki on mahdollista, jopa sinä voit keksiä itsellesi mitä monipuolisimman koulutustaustan.
Ihan kun sikra ei tidä niin et sinäkään,että TÄÄLLÄ sanassa on kaksi ÄLLÄÄ!!!TÄÄLLÄ ei TÄÄLÄ!!!;))))))))))
sinä vain ne YHDYSSANAT kaaliaivo
Se mikään taloushallinnon ammattilainen ole.Toi on taas niitä sen huu-haa-huu -juttuja. Käyny kai jonku työttömien plus ja miinus laskun kertauskurssin. siinä sen talous hallinto;)))))))) *LOL*
Jos se on taloushallinnon ammattilainen, niin minä olen Mooses !
Uman puolesta,,, meillä monilla on erittäin hyvä koulutus kun muuhunkin kuin "veetiuilemaan",,,,
Joskus olen pysähtynyt miettimään, palstaa lukiessani, että minkä ihmeen takia ihmiset, joilla on hyvä koulutus, jopa monta tutkintoa, eri aloille suoritettu, täällä sitten heittäytyvät juuri tuolle v.tuilu linjalle?
Onko tämä paikka, jossa voi päästää kaikki höyryt pihalle, voi unohtaa kaikki käytöstavat, en tiedä, ehkä on.
puolesta vuodesta puoleentoista vuoteen kestää koulutus, kerro mistäpäin olet kotoisin niin varmaan voimme auttaa sua löytämään lähimmän paikan missä voit opiskella, jos et itse osaa netistä tai puhelinluettelosta etsiä.
löytyy paljon tietoa ammatinvalinta mahdollisuuksia. vai jääkö sinulta ammattikoulutus hakematta jos et Umalta saa vastausta?
ei ole mitään rakettitiedettä. Jopa minä teknikon papereilla pystyn sitä tekemään joten
miksei terveydenhoidon ammattilainen.
Myös voin kertoa että duuniin palkataan sopiva henkilö.. koulutuksella ei ole oikeastaan mitään väliä!
Esimerkiksi itse olen rekrytoinut viimeisen kolmen kuukauden aikana merkantin, artesaanin, elintarvikenssin ja maanviljelijän..
Kertokaapa toimiala?
ei tietoa, mutta jotenkin voisi liittyä maatilatuotteiden kehittelyyn ja lanseeraukseen. Esim. tuotte markkinoille suomalaisen viinitilan uutuusviinin? Tai olette perustaneet jäätelötehtaan....
Onko joku kysellyt sinun koulutustasi ja jos on, niin oletko todellakin kertonut totuuden????
Ei sen puoleen, kaikki kysymyksethän on toisaalta sallittuja jos ei rivouksiin mennä ja kun nyt se rivous puuttuu ja kaikki on asiaa, niin tahtoisin itsekin kuulla vastauksen umalta.
Ystäväni on v-76 lähtien hoitanut firmojen talouspuolen itsenäisesti, nykyään keskisuuressa metallialan yrityksessä vastaa yksin toimistotöistä sekä omaa myös prokuran em. firman suhteen. Häntä voisin kutsua taloushallinnon ammattilaiseksi, ekonomin koulutuksella laskentatoimi pääaineenaan.
Minusta umalehtisestä ei voi edes mainita samana päivänä taloushallinnon ammattilaisena.
Tuohan on yksi niistä umalehtisen rooleista, hänhän on kertonut että hän elää päivittäin useissa eri rooleissa, aina paikan ja tilanteen mukaan.
Sitä nauroin kerran kun kertoi menevänsä näyttelyyn työhön, hän sanoi laittavansa brillit päähän, että näyttäisi viisaammalta :=DDDDDDD
Näön vuoksi ne brillit kai onkin;) ymmärsin kyllä mitä tarkoitit.
Mutta tuo roolileikki on kyllä säälittävää huomata, miten Suomen kaltaisessa hyvinvointivaltiossa on Mt-potilaat jätetty heitteille eikä valvonta avohoidossakaan toimi ;(.
Se kävi sen työttömien työllistämiskurssin, jossa harjoiteltiin painelemaan tietokoneen nappuloita, että on oppinut copy-paste -toiminnot. Aikaisemmin se on valehdellut olevansa terveydenhoidon ammattilainen. Siihen sillä ei kyllä ole koulutusta.