AVIOEHTOSOPIMUS,

KAAVAKE

2

732

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jep-

      Tässä on sellainen idea että kun ensin kysyy rekisteröinti todistuksen avioliitosta jossa on varmaan päättyminen / väestörekisterin tietokannan sitten kyselee avioehdon rekisteriselosteen .
      Näin ainakin ne jotka ovat tehneet piironginlaatikkoon ns. avioehdon jonka on jättänyt rekisteröimättä eli ovat ns. poikenneet rekisteröimis vaateesta / virallistamisesta .
      Voisi varmaan katsoa että kyse ei ole avioehdosta piironginlaatikossa vaan vain paperi epäpätevästä sopimusoikeudesta josta löytyy todistajat mutta tunteet olivat petolliset itseään kohtaan johon käytetään sanaa RAKKAUS, RAKASTAN, RAKASTAA, jne. siis voisi miettiä olisiko kyse silloin epäpätevästä sopimusoikeudesta jos ei ole rekisteröinyt ?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      270
      10062
    2. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      216
      5789
    3. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      169
      5316
    4. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      79
      4947
    5. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      9
      3208
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      3
      2599
    7. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      212
      2489
    8. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      12
      2309
    9. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      368
      2099
    10. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      24
      1945
    Aihe