AVIOEHTOSOPIMUS,

KAAVAKE

2

747

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jep-

      Tässä on sellainen idea että kun ensin kysyy rekisteröinti todistuksen avioliitosta jossa on varmaan päättyminen / väestörekisterin tietokannan sitten kyselee avioehdon rekisteriselosteen .
      Näin ainakin ne jotka ovat tehneet piironginlaatikkoon ns. avioehdon jonka on jättänyt rekisteröimättä eli ovat ns. poikenneet rekisteröimis vaateesta / virallistamisesta .
      Voisi varmaan katsoa että kyse ei ole avioehdosta piironginlaatikossa vaan vain paperi epäpätevästä sopimusoikeudesta josta löytyy todistajat mutta tunteet olivat petolliset itseään kohtaan johon käytetään sanaa RAKKAUS, RAKASTAN, RAKASTAA, jne. siis voisi miettiä olisiko kyse silloin epäpätevästä sopimusoikeudesta jos ei ole rekisteröinyt ?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      186
      5116
    2. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      78
      4189
    3. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      73
      2915
    4. SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk
      Maailman menoa
      234
      2327
    5. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      120
      2138
    6. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      41
      1458
    7. Venäläiset varkaudessa

      Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee
      Varkaus
      243
      1285
    8. Lupajaoston esityslista

      Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo
      Pyhäjärvi
      49
      905
    9. Haluaisitko kaivattusi

      kanssa ensiksi seksiä ja sen jälkeen puhumista?
      Ikävä
      62
      846
    10. Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?

      Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall
      Euroviisut
      24
      835
    Aihe