Aurinko voiteen suojakerroin

aurinkoonn

Minkähänlaista on tuo auringon porotus loka/marraskuun vaihteessa Kap Verdellä eli kannattaako aurinkovoiteiden kertoimien olla korkeat ?Viikon loma edessä ja rusketustakin olisi kiva saada ,mutten päästä kuitenkaan ihoa palamaan.Kertokaa kokemuksia minkälaisilla kertoimilla olette olleet matkassa.

1

1097

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sisko.

      En ole aikaisemmin käynyt, mut marraskuussa menossa viikoksi. Olen jo hommannut sekä 50 että 30 aurinkovoidetta. Aika monissa ketjuissa on varoiteltu siitä, et saarella tuulee, eikä se auringon vaikutus tunnu niin kuumalta, joen suojaus voi tuntua turhalta. Mutta...parempi varautua. Ja apteekissa ainakin sanottiin, ettei se korkea kerroinkaan estä ruskettumista,ruskettuu vähän hitaammin. Aluksi ainakin 50 ja loppuvuukosta voi vähentää. Niin ainakin itse ajattelin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      147
      11332
    2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      27
      8063
    3. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      56
      5850
    4. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      159
      4522
    5. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      31
      4306
    6. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      83
      4164
    7. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      84
      3448
    8. Juuri muiston ne

      Rakastuneet katseesi. Huh
      Ikävä
      80
      3216
    9. Miten paljon

      Olet halunnut mun kanssa?
      Ikävä
      47
      1689
    10. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      9
      1684
    Aihe