Kommentteja runoistani?

Olen harrastanut harvoin mutta hartaasti runojen kirjoittamista rakkausrunot-sivustolle. Olisi kiva saada palautetta aloittelevalle runoilijalle :)

http://www.rakkausrunot.fi/runoilija.php?runid=57562
1164
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kävin lukemassa runojasi, olen maallikkolukija, en mikään arvostelija tai runojen tuntija.
Pelko
-kertoo oleellisen, kun raja on ylitetty, ei ole enää paluuta entiseen seesteisyyteen, jotakin on mennyt ehkä rikki.
Aarrearkku
- napakka viimeinen säe on hieno ---- museokamaa kertoo tunteesta, kun on jätetty, niin ainakin tulkitsin.
Melodia
- tosi kaunis rakkausruno, mukava vertaus kitaraan.

Kävin myös katselemassa kuviasi. Lienetkö ollut Meksikossa? vaihtarinako vai lomamatkalla ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


MagnusDolor kirjoitti:

Olen harrastanut harvoin mutta hartaasti runojen kirjoittamista rakkausrunot-sivustolle. Olisi kiva saada palautetta aloittelevalle runoilijalle :)

http://www.rakkausrunot.fi/runoilija.php?runid=57562

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu