Entistäkin törkeämpänä! Kukaan VÄHÄNKÄÄN tilastomatematiikkaa hallitseva ei usko hetkeäkään että tilanteet heittelisivät noin paljon ja että tilanne olisi noin tasainen.
Lopulta lähtevät Habib ja Mia.
Lopulta lähtevät Habib ja Mia.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Näkyy erittäin laimeina suosionosoituksina aina kun uusi, täysin muuttunut tilanne julkaistaan.
Totta, samoin naurattaa tämä "kokelasjuttu". Tilannehan on ihan sama kuin aikaisemminkin äänestyksissä, joissa kaikki on ollut äänestettävänä. Nyt tästä on tehty joku uusi juttu. Hölmölandiassa kaikki menee läpi, bb, haloset ja kataiset.
"Ero on vaivaiset 0.00001 prosentti yksikköä! Nyt viestia pukkaan ja törkee ryöstö jatkukoon!"
kusetusta...ja lopulta lähtijäksi kääntyy Habib ja Mia tai Marika...heillä vähiten viihdearvoa...
Todellisuudessa lienee Maria olisi ollut yksi lähtijä...mutta sitä ei haluta päästää...näkihän sen jo siitäkin kun Maria teki selvän sääntörikkomuksen kertomalla jo edellisenä päivänä taloon menostaan mutta se jätettiin tyystin huomiotta...näin ei olis toimittu jos kyseessä ois ollu joku muu...
Ehkä Marian sääntörikkomus kuitattiin näin. Uskoteltiin kansalle, että ei MUKA saanut ääniä riittävästi. Retard-Janilla taas ei ole mitään viihdearvoa, ellei lasketa kuolemattomia lauseita.
Äänestystuloksilla ei ilmeisesti ole mitään merkitystä, vaan tuotanto ajaa jatkoon haluamansa henkilöt. Tilanne on sama kuin taannoin Mikkosten ohjelmassa. Siinäkin ilmeni, että suurin osa puoltavista äänistä tuli tietyistä muutamasta numerosta. Tuotanto voi toisin sanoen ohjata äänestykseen käytettyjä rahoja tietyille henkilöille äänestämällä itse niistä saaduilla rahoilla.
vaikka janista en pitänyt, niin maria sentään oli talon 4. suosituin henkilö.
täyttä kusetusta.
Hyvä et sekin huora tippu! en pitänyt kummastakaan pätkän vertaa!
...En tuhlaa rahojani tyhjään!
jani (lenkkkeiliä??) on perseest ja tietty mariakin!
Ihan perussettiä :) Tätähän on jatkunut jo monta vuotta, idea on saada tilanne niin tiukaksi että lisää euroja sataa koko ajan laariin. Tämän iltainen oli jo niin härskiä, että oli jossain vähän avauduttava, mutta ihan rehellistä peliä toi on :)
Muistakaa muuten että tulossa on vielä lisää todella mielenkiintoisia äänestyksiä, joita ei aikaisimmilla kausilla ole nähty. Nyt on mahdollisuus todellakin vaikuttaa! :)