Rhodoksesta käsin vierailimme Marmariksessa kesäkuussa.Kävin puolittain pakollisella käynnilllä Marmariksen Kultakeskuksessa. Myynti oli hyvin agressiivista, joten ostin,tosin hopeisen kaulaketjun. Kun
palasimme takaisin hotelliin Rhodokselle, laitoin ketjun ensi kertaa kaulaani ja kuinkas ollakaan se katkesi. Hotellista soitettiin ystävällisesti Kultakeskukseen ja siellä luvaattin "no problem". Lähetin siis ketjun sekä kaikki kuitit ja paperit Marmarikseen - ja sinne jäivät. Minkäänlaista korvausta tai yhteydenottoa ei ole kuulunut. Olkaa siis varovaisia, rikkinäisiä tavaroita ei vaihdeta, kuten olemme Suomessa tottuneet!
Kultakeskus
5
616
Vastaukset
- Hohohohohoho
"Olkaa siis varovaisia, rikkinäisiä tavaroita ei vaihdeta, kuten olemme Suomessa tottuneet"
Ihan tosi! - aijaijai
perus fiksu turkin matkaaja... vai ei rihkamakorusta tullut korvausta kirjatussa kirjeessä vaikka kuitit lähetit? !
- oiekai kultakeksus
Liike josta teit ostoksesi oli siis nimeltaan mika? Oliko se se lahella Kipa markettia oleva iso Kultakeksu Vogue?
- cool09
Olihan se. Matkatoimisto vei meidät sinne. Ei siis kyse mistään basaarista, vaan ulkoisesti hienosta paikasta. En kuvittele mitään takaisin saavani, mutta halusin jollakin tavalla töytäistä liikettä.
- Ihmettelen vähän
kuitit jne. Marmarikseen? Kai otit itsellesi ainakin kopiot? Jos et, niin syytä itseäs kun ei ole enää mitään tositteita ostosta, saatikka "vaaraa" että tulisit paikan päälle vaatimaan korvausta. En tiedä minkä ikäinen olet, mutta aikuisen ihmisen pitäisi osata sanoa EI. Minulle ei missään maankolkassa myydä väkisin yhtään mitään. Ilman tarkoitusta loukata, tekisi mieli sanoa, että tyhmyydestä sakotetaan. En puolustele ko. kultakeskuksen menettelyä millään tavalla, mutta hieman ihmettelen omaasi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1743032Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2982696Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.751768Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e501667Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?391541- 1221316
- 1051229
Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee141184Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.3831167Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041073