Kirjoitetun tekstin poisto [

<---

Varoitan ensiksi etten osaa tietokonetermejä, joten selitän. Ongelmani on aika yksinkertainen, mutta erittäin häiritsevä. Kirjoittaessani pöytäkoneellamme wordilla, en voi kirjoitettua tekstiä valita ( vetää yli että siitä tulee musta..) ja sitten poistaa enterin yllä olevalla noulinäppäimellä, vaan jokainen kirjain pitäisi erikseen poistaa. Tietenkin se kirjoitettu teksti lähtee valittuna Delete-näppäimellä pois, mutta en mitenkään ole tottunut käyttämään sitä. Tämä siis ilmenee ainoastaan omalla käyttäjälläni wordissa.

Kiitos jos joku osaa auttaa huonosta selityksestäni huolimatta:)

2

1076

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • korvaaja

      Työkalut > Asetukset > Muokkaa-välilehti > katso onko "Kirjoitus korvaa valinnan" kohdassa ruksi. jos ei niin laita. Kokeilin poistaa sen ja nyt "backspace" ei poista korostettua sanaa, vaan menee sen alkuun. Delete kyllä poistaa nytkin sanan.

      • <---

        kiitos kovasti :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      355
      11808
    2. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      41
      3527
    3. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      80
      3116
    4. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      112
      2858
    5. 93
      2710
    6. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      57
      2566
    7. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      159
      2476
    8. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      275
      2344
    9. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1501
    10. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      15
      1488
    Aihe