Kristityt sekä satanistit. Jotta uskoo saatanaan pitää uskoa myös jumalan ja jeesuksenkin olevan olemassa. Dilleä toimintaa uskoa moisiin
Uskovaisia hihhuleita olette molemmat
Ateisti.
8620
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
No mutta mietippä tätä: valtaosa satanisteista ei usko persoonalliseen "pahaan" eli "saatanaan".
1) ne siis uskovat persoonalliseen "hyvään" eli "jumalaan", vai? kirkossahan niiden sitten pitäisi rampata.
2) vai uskovatko jonkinlaiseen epäpersoonalliseen "pahaan"? mitähän sellainen mahtaisi olla? pahanmakuinen ruoka? vai hammaskipu kenties?
1) Ei.
2) Ei.
Tietoa on helposti saatavilla. Pienellä etsimisellä laiskamatokin löytää.
Kannattaa tuomita ennenkuin edes ottaa selville perusteet asiasta. Antaa hyvän kuvan.
Kaikki ateistit ovat kommunisteja eli stalinisteja eli natseja. Natsit ovat kristittyjä joten ateistit ovat kristittyjä.
Saatanan palvojat ovat niitä pellejä, kuten kristityt persoonallisine jumalineen. Satanisti on realisti inhokki nihilisti joka teinimäisesti luulee pärjäävänsä porvarillis-kapitalistisen aatteensa kanssa elämässä. Siis satanismi on fanatismia joka kuitenkin johtaa lopulta umpikujaan.
Mihin umpikujaan?
Meinaatko älylliseen umpikujaan vai mihin umpikujaan?
Onko sinulla paljon kokemusta näistä umpikujista?
Käytännön vinkki:
Kannattaa sitten vähän peruuttaa ja kääntää kelkkaa ja matka jatkuu.
Väärin. Satanistit eivä usko saatanaan. Ota asioista selvää.