Hei,
Olen muuttamassa kuukauden päästä Vantaalle. En tunne Vantaalta muita kuin poikaystäväni, joten kaipaan naisystävää/ystäviä lenkkeilyseuraksi ja keskusteluseuraksi. Olen 26-vuotias avoin, sosiaalinen ja huomaavainen nainen. Tykkään liikunnasta, keskusteluista, kahviloissa istuskelusta, teehetkistä. Olisi kiva löytää samanhenkistä seuraa!
Ystävä Vantaalta
2
588
Vastaukset
- tsori ohi meni
"Olen 26-vuotias avoin, sosiaalinen ja huomaavainen nainen. Tykkään liikunnasta, keskusteluista, kahviloissa istuskelusta, teehetkistä. Olisi kiva löytää samanhenkistä seuraa! "
- ensinnäkin vantaalla ei juurikaan ole alle 30 kymmpisiä. Avoimuus vantaalla taas tarkoittaa persaukisuutta ja sosiaalisuus sosiaalihuoltoa. Huomavaisuutta täällä koetaan nakkijonossa.
Toiseksi vantaalla ei harrasteta liikuntaa jos tappelua ja rähinöintiä ei lasketa siihen, noh ehkä tuollainen sänkypainiskelu kuuluu silloin tällöin harrastuksiin.
Kolmanneksi istuskelusta vantaalaiset kyllä tykkää ja paljonkin, mutta ei kahviloissa.
Sun pitää tyttö muutta vähän noita harrasteita kun muutat vantaalle jos haluat samaistua paikallisiin alkuasukkaisiin. - kamuli
Minnepäin Vantaata olet muuttamassa? :) Kävelylenkkiseuraa voisi olla tarjolla, itse ensi kuussa 25v nainen. Laitatko sähköpostiosoitetta tyrkylle niin laitan postia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1124697Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1744433Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.961813- 4031681
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a331443Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3621142Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann61139- 611030
- 711012
- 92968