Vaellusseuraa

Vaeltajatar-72

Hei! Olen Norjassa tällä hetkellä asusteleva sporttinen 37v vaellus- ja luontonainen. Etsin vaellushenkistä seuraa ikähaarukalla 30-50v. Vaelluskohteeni ovat olleet vuoria n.900-1300moh. Teen pääasiassa päiväreissuja vapaapäivinäni, koska maasto on melkoisen rankkaa liikuttavaksi raskaamman rinkan kanssa. Jos haluat kokea jotain ainutlaatuista yhdessä maailman kauneimmassa maassa, ota rohkeasti yhteyttä. Olen kulkenut nykyiset huiputusreissuni norjalaisten vaeltajien kanssa, mutta mukaan mahtuu hyvin myös huumorintajuisia suomalaisia eräihmisiä. Myös skimbaajat saavat ottaa yhteyttä, talvi on tulossa:) email swing72(ät)wippies.fi. Ps kirjoitathan siis suoraan sähköpostiini, en käy näillä palstoilla kovinkaan usein.

1

797

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vaeltajatar72

      Unohtakaa tuo meiliosoite...takkuaa jostain syystä niin paljon, että laitelkaa tänne osoitetta, jos haluatte yhteydenottoja niin laitan meiliä:)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      52
      9220
    2. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      103
      6548
    3. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      124
      6273
    4. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      149
      4817
    5. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      167
      4636
    6. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      93
      3233
    7. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      169
      2351
    8. Paras muistosi

      kaivatustasi?
      Ikävä
      65
      2218
    9. Miksi miehen on hankala ymmärtää

      Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.
      Ikävä
      159
      2166
    10. Mitä sä musta oikein haluat?!

      Anna olla jo.
      Ikävä
      57
      1997
    Aihe