teidän mielipiteenne

Onko teidän mielestänne niin, että skootteri on tyttöjen, ja mopo poikien vehje?
Ja jos teidän mielestänne näin on niin miksi?

Onko mielestänne noloa, jos tyttö ajaa vaikka enduromopoa ja poika skotua (joka on ihan normaalin värinen eikä esim. pinkki)?
9156
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Noita skode pojuja on liikaa ja ne on yleisii. Tyttö enduron kans on kyl aika upeee näky! :D

Äänestä
  • jaaa-a kerros vähä millai tyttö enduron kans on upee näky?
    Mä en oo ikinä nähny :D

    Äänestä

  • DEemx kirjoitti:

    jaaa-a kerros vähä millai tyttö enduron kans on upee näky?
    Mä en oo ikinä nähny :D

    näin viimeks tänää jonkun tytön joka ajo enskalla ku ohitin sen ja oli aika upeeta :D

    Äänestä

mulla on enduromopo ja oon tyttö

Äänestä

Onhan se oikeastaan ihan sama kummalla ajaa, kunhan sillä on mukava rällätä. Varmaankin enemmän tätä "rälläystä" harrastavat ottavat mielummin mopon kuin skootterin. Tytöille taas skootteria ajatellaan helpommin soveltuvaksi koska sitä on helppo käyttää ja hame päällä plus korkokengät jalassa ei paljoa varmaankaan kannata mopoa ajella.

Tosin asianmukainen pukeutuminen on suotavaa myös tytöille. Eilen edessäni meni tyttö skootterilla pelkät legginsit jalassa, vaikka ulkona oli 9 astetta. Näkee niitä poikiakin kyllä ajelevan vielä pelkällä t-paidalla, että ei sen puoleen sitten...

Äänestä

Minusta esim skootteri ei sovi jostain syystä pojille, ehkä siks ku täälläpäin ei kellään pojalla oo skootteria..
Enduro sopii todella hyvin tytölle... todella siisti näky..

Äänestä
  • Käväisin keväällä mp-näyttelyssä, kun olin tutkailemassa uutta moottoripyörää itselleni ja samalla kävin vilkaisemassa skode-puoltakin, niin yllätys yllätys uusien Vespojen ympärillä pyöri kaltaisiani rumia setiä. Itsekin kelpuutan talliini skoden muun kaluston sekaan, tosin oikean Vespan!
    Endurolla harvemmin mimmejä näkee, mutta kesällä skoden sijaan yksikin mimmi ajeli chopperilla.

    Äänestä

  • Ruma karvainen setä kirjoitti:

    Käväisin keväällä mp-näyttelyssä, kun olin tutkailemassa uutta moottoripyörää itselleni ja samalla kävin vilkaisemassa skode-puoltakin, niin yllätys yllätys uusien Vespojen ympärillä pyöri kaltaisiani rumia setiä. Itsekin kelpuutan talliini skoden muun kaluston sekaan, tosin oikean Vespan!
    Endurolla harvemmin mimmejä näkee, mutta kesällä skoden sijaan yksikin mimmi ajeli chopperilla.

    Lisää vastauksia!

    Äänestä

  • nyfamore kirjoitti:

    Lisää vastauksia!

    siis kyllä noilla pojillaki on skodeja vitusti...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


nyfamore kirjoitti:

Onko teidän mielestänne niin, että skootteri on tyttöjen, ja mopo poikien vehje?
Ja jos teidän mielestänne näin on niin miksi?

Onko mielestänne noloa, jos tyttö ajaa vaikka enduromopoa ja poika skotua (joka on ihan normaalin värinen eikä esim. pinkki)?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu