seura

Missä tutustutte samanhenkisiin ihmisiin, onko joku nettisivu missä kaikki (kuten qruiser) vai kahviloita? (: Olen pulassa, en tunne kohdallani vielä ketään muuta lesbonaista.
1241
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Samaa vailla. Ystäväpiirissä enemmän heteroita kuin lesboja, ja asun pienellä paikkakunnalla, eikä homobaareissa juokseminen muutenkaan pidemmän päälle nappaa. Qruiserista joku kirjoitti juuri, mutta en minäkään siitä tykkää. Nettideittipalstoilta saa vastauksia, mutta yhden-kahden lauseen kliseet eivät pidemmän päälle sytytä edes ystävyysmielessä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


- kirjoitti:

Missä tutustutte samanhenkisiin ihmisiin, onko joku nettisivu missä kaikki (kuten qruiser) vai kahviloita? (: Olen pulassa, en tunne kohdallani vielä ketään muuta lesbonaista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu