Ymmärrän kyllä että Napolin alue ei ole varsinaisesti mitään rantalomakohdetta, mutta olisin kuitenkin kiinnostunut mahdollisuudesta päästä mereen uimaan. Onnistuisiko mitenkään syyskuun lopulla, lokakuun alussa tällainen haave?
Uimaan, mereen?
Kallionkielekkeellä
51334
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Meriveden keskilämpötila: syyskuu 23 astetta, lokakuu 21 astetta. Sopiiko?
Mainiosti sopii! 24 astetta oli viime viikolla meriveden lämpötila Ischian Poseidon gardenin rannalla. Vuorotellen kylvin lämpimissä termaalivesissä, aina neljäänkymmeneen asteeseen saakka, välillä pulahdin vähän viileämmässä meressä.
Ihanaa, ihanaa :D
Hyppää laivaan ja mene Ischialle uimaan.
Joo, Ischia voisi olla sopiva kohde, siellä kun olisi sitä maan uumenista pulppuavaa lämmintä vettäkin pulikoitavaksi.
Näkyi olevan pari kapista uimarantaa keskustasta etelään junaradan vieressä. Itse käytiin Caprilla ja Ischialla, jossa hyvät rannat. Sorrentossa, joka muuten on aivan ihana, oli myös joku ranta (aika ahdas ja varmaan kallis) jos siellä käytte. Oltiin myös syyskuussa ja vesi vielä lämmintä.