Onkos kellään kokemuksia kyseisestä jäähdyttimestä. Ilmeisen tehokas on, mutta vähän tuo paino 770g hirvittää. Eli onko kiinnityksen kanssa ollut ongelmia. Onkohan se AlCu-malli merkittävästi huonompi (jäähdytys teholtaan). Kyseessä on Socket A kokoonpano.
Zalman CNPS7000A-Cu
Tuomas
3
887
Vastaukset
- NF7-S v2.0
NF7-S v2.0:ssa on kiinni täyskuparimalli 2500 prossun päällä eikä ole ollut mitään ongelmia painon kanssa. Meinaan kyllä ruuvata sen irti jos rupean konetta autossa kuljettelemaan.
- Konkari
Itsellä kiinni MSI:n NEO-LSR emossa, P4 3.2Ghz prossulla ja kotelona Sonata piano, ei pienintäkään ongelmaa, hurjahan se paino on, mutta niin on myös jäähdytystehokin. Tuulettimen kierrokset minimissä eikä lämpöjä saa nousemaan yli 60 millään.
- Mikael
tapahtuu emolevyyn eikä socketin nastoihin, joten ei tuo paino haittaa. Auton kyydissä kuitenkin pitäisin konetta kyljellään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
Jotenkin se harmittaa
Etten voinut antaa itselleni mahdollisuutta tutustua. Tulit vain liian lähelle ja syvälle kemia oli alusta alkaen liian46700Olen yrittänyt tavoittaa sinut kolmesti
Elämän aikana. Kahdesti hakenut numeroa ja lähettänyt jollekkin nimisellesi viestin. Kerran aivan summassa keksimääni os2652Haluan kysyä vain yhden asian
Miksi et koskaan halunnut kohdata minua kasvotusten silloin, kun molemmilla oli tunteita? Kaiken muun olen jo hyväksymäs39579- 73562
- 22512