uutta?

tuulipuku ja oma tiu

kertokaa kesän matkaajat onko mitään uutta ja ihmeellistä tapahtunut?onko rantakadulle tullut baareja,kaupunginjohtajan säännöt löystynyt vai tiukentunut,yleis ilmapiiri?lokakuuta odotellaan!

2

530

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tuulipuku jne.

      kiitos,ole jatkossakin tarkka ja siivoa asiattomat jutut!!!luen mielelläni marmaris ja turkki kuulumisia!

      • JuuriKotiutunut

        Musiikki ulkona loppuu keskiyöllä. Sitten jatkuu musiikki niissä baareissa joissa on sisällä tanssilattia ja oven saa vedettyä kiinni niin musiikki ei kuulu ulos. Poliisit ajaa moottoripyörillä kahdestatoista eteenpäin pitkin rantakatua ja valvoo, ettei missään jää "vahingossa" musiikki soimaan ulos. Kuulemma tulee sakkoja jos saavat kiinni musiikin soitosta myöhempään ja kuuliaisesti nuo kaikki sitä noudatti joten lienee ihan tuntuva rangaistus. Kyllä sinne ulkona oleviin pöytiin kuitenkin jää ihmisiä istumaan ja tarjoilu jatkuu vaikka musiikkia ei saa soittaa. Beach club ja BarX on nykyään baarikadulla. Itse tykkäsin rantakadun rauhallisemmista baareista enemmän. Monissa rantakadun baareissa oli iltaisin joku show tai karaokea. Baarikadulla kävin vaan kerran enkä eritryisemmin kokenut paikkaa omakseni. Sopinee paremmin nuoremmille (siis siellä oikeasti mesoaa ne 12-16 vuotiaat jotka tietysti on innoissaan kun pääsee baariiN ja viinaa myydään (törkeään turisti hintaan) kun kotimaissaan ei pääse, eritysesti hyvin nuoria brittejä täysin sekaisin). Rannassa maksoi vodka n. 7 liiraa, lähes kaikissa paikoissa drinkit listalta 2 yhden hinnalla koko illan (12-15 liiraa), joissain paikoissa myös vodka kuului 2 yhden hinalla tarjoukseen. Kaljaa en juo, mutta päivä aikaan mainos kylteissä Efes oli kolmesta liirasta ylös päin. Baari kadulla vodka soodalla oli 10-15 liiraa!! Eli rantakadulla on pari baaria vähemmämn kuin ennen, mutta kun Yunukselta lähtee Ichmeleriin päin niin vieri vieressä siinä koko ajan joku kuppila on vesipuistolle asti.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Huomenta ihana

      Kauniskasvoinen ihanuus 😘 saan sut vielä
      Ikävä
      46
      7555
    2. Hei rakas...

      Miten on työpäivä sujunut? Rakastan sinua 💗
      Ikävä
      33
      4173
    3. Ei tämä etene ikinä

      Kun kumpikaan ei enää ota yhteyttä. Mä en ainakaan uskalla.
      Ikävä
      57
      3675
    4. Edelleen sitä on vaikea uskoa

      Että olisit oikeasti rakastunut muhun
      Ikävä
      50
      3170
    5. Vitsi mihin menit. Heti takasin.

      Mä näin sut tuu takasin! Oli kiire, niin en ehtiny sin perään!
      Ikävä
      17
      2846
    6. Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...

      Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons
      Suomalaiset julkkikset
      56
      2456
    7. Miksi et irrota otettasi

      Suhteeni?
      Ikävä
      54
      2378
    8. Toiveikas vai toivoton

      torstai? Ajatuksia?
      Ikävä
      40
      2329
    9. Koko ajan olet

      Senkin suhteen kiusannut. Halut on ihan mielettömät olleet jo pitkään
      Ikävä
      44
      2302
    10. Mukavaa päivää

      Mun rakkauden kohteelle ❤️ toivottavasti olet onnellinen
      Ikävä
      16
      2266
    Aihe