em.Matti Ahteen poika ja hänen avokki huumesekoiluineen aikonaan lööpit kirkuen myivät lehteään.
Tietääkseni en ole mainoksen uhri,mutta osuuhan se silmiin noi iltapäivälehtien mainokset.
Matti siellä ja nyt Mervi kihlautuneena.
En pysty ohittamaan kassakonetta joihin tämä mainoskamppanja siis iltapäivälehtien myynti sijoittuu
Tietääkseni en ole mainoksen uhri,mutta osuuhan se silmiin noi iltapäivälehtien mainokset.
Matti siellä ja nyt Mervi kihlautuneena.
En pysty ohittamaan kassakonetta joihin tämä mainoskamppanja siis iltapäivälehtien myynti sijoittuu
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kyllähän tuo ihmisten omasta mielestään julkisuusstatus pomppaa silmille juuri markettien lehtilööpeissä. Elämä on monien pikkujulkkujen mielestä menossa päin pieltä, ellei kerran viikossa lööpeissä näy.
Eikä vain ihmisten vaan '€uropyydysten' kans.
Ns. iltapäivälehti nyyhki krokodiilin kyynelillään runoilija kansanedustajan poismenoa. Kun oltais niin tuikimielellämme rahastaneet hänen persoonallaan.
Eivät kehtaa sanoa mitä ajattelevat: Oikeastaan paska jätkä kun kupsahti kesken tulevien tienestisaldojemme.
ihan naurattaa toi sun ulosanti,jo vain.Meillä vois mennä lujaa tuolla saunanterassilla,kun saisin sinut ja vaimosi tänne landelle.
Julkku ei aina ole m....,vaikka sekoileekin.Julkisuushakuinen voi olla meistä jokainen,siis kun ajatellaan että tämä keskutelupalsta olis näyttämö ja haluaisimme tuoda itseämme julki,tavallaan näinhän se onkin.
Nythän mä sen hokasin,sytytti vaikka myöhään.. Ama
Englantilainen kirjailija Quentin Crisp lähti 7-kymppisenä kokeilemaan onneaan New yorkiin. Hänestä tuli julkkis filosofialla että hän ole mitään. Riitti että lehdet ja telkku haastattelivat häntä. Se puri Amerikassa, missä kaikki haluavat voittaa. Miten joku ei halua sitä mitä kaikki haluavat?
Kun katsoi tarkasti ja kuunteli mitä sanottavaa Crispillä oli, huomasi hänen miettineen etukäteen jokaisen vastaan tulevan kysymyksen ja vastauksen siihen. Äkkiä vastassa oli totuuden puhuja.
suoltaa noi poliitikot armaassa isänmaassamme.He ottavat oppia puhumisen suurilta guruilta,sano paljon,kunhan et ota kantaa mihinkään.
Siis teemalla,samaa,kuin lehmä veteen paskantaa ja äänestäjien kommentoitavissa on ymmärtävätkö he viestin,hallelujaa