kokemuksia?

utelias kokeilemaan

Löysin tällaisen...onko teillä kokemuksia? Millaisia?

Chello Forte - vaihdevuosiaan oireileville naisille

Chello Forten on todettu helpottavan hikoilua ja vähentävän vaihdevuosien kuumia aaltoja. Tuote on omiaan tarjoamaan naisille parempaa elämänlaatua haasteellisina vaihdevuosina, jolloin elimistö sopeutuu estrogeeni-hormoonin tuotannon vähentymiseen ja sen myötä kuukautisten loppumiseen.
Chello Forte voi ylläpitää myös tasaisempaa yöunta etenkin niillä naisilla, jotka heräilevät öisin hikoilemaan. Chellosta saattaa olla apua myös mielialan vaihteluille, kun hikoilun vähentymisen myötä yöunesta tulee yhtenäisempää.


Chello Forten on soijasta ja yrteistä valmistettu ravintolisä.
Chello Forte on valmistettu luonnon mietoja kasviestrogeenejä sisältävistä kasveista ja yrteistä; soijaa, salviaa ja puna-apilaa.
Chello Forten teho perustuu ensisijaisesti soijan isoflavoneihin, sekä huolella valittujen yrttien hikoilua vähentäviin vaikutuksiin.
Chello Forte on yksi Suomen suosituimmista vaihdevuosien hikoiluoireita vähentävistä ravintolisistä!

11

14767

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • xs

      Älä kaikkea usko mitä mainostetaan, jos vaihevuodet kunnolla päällä , niin ei auta muut kuin reseptilääkkeet.

      • utelias kokeilemaan

        Kokemuksia juuri siksi kyselinkin... Sulla ei vissiin ollut...


    • uskaltanut

      koskea, koska apteekin estrogeenit saa elimistön sekaisin. Jo aiemmin ehkäisypilleritkin. Ja toisaalta viimeaikainen ongelmani ei ollut hikoilu, vaan vuolaat kuukautiset, vaikka vaihdevuosi-ikäinen olenkin. Kun gynekään ei löytänyt vikaa, niin etsin sitä sitten itse. Kokeeksi ostin limen vihreän Chellon, jossa ei siis ole tuota soijaa. Ensimmäiset Chello-kuukautiset on nyt takana ja kas ihanaa, olivat taas, kuten ennen, siis ihan tavistutut. Toinen positiivinen juttu oli, että veivät mukanaan alaselän naistenvaiva-alueen kivut, siis kokonaan pois. Aiemmin kokeilin Vitamore Totalia, mutta se ei tuonut apuja. Kuten tuossa, joku totesikin, ei mainospuheisiin kannata sokeasti uskoa. Se vain taitaa olla niin, että mikä sopii yhdelle, ei sovi toiselle, yksilöitä kun olemme jokainen. Eikä ole oikeastaan muuta tietä kuin kokeilla, mikä on se toimiva juttu.

      Vuosi sitten itselleni hikoiluun auttoi kunnon kuuri magnesiumia, 600 mg/päivä. Vaidoin sittemmin myös suolan terveellisempään vaihtoehtoon eli Himalajan suolaan, en ole aikoihin tarvinnut magnesiumia. Samantien lähti pois kaikki natriumglutamaatit. Einekset, marinadit ja kevyttuotteet kierrän kilometrin säteellä. Kissanrasvat roskikseen ja voi tilalle, tosin puoli vuotta jo ilman leipää eli voita kuluu vain ruoanvalmistukseen. Olo alkaa siis olemaan aika hyvä. Ihan vaan vinkiksi vielä, että turvotukseen auttoi itselläni ananaksen syönti. Nämä viimeiset siis sen vuoksi, ettei se aina ole joku pilleri, joka auttaa.

    • mittarissa55

      Ostin itse taannoin Chellopakkauksen. En jaksanut käyttää, kuin pari viikkoa, kun se ei näyttänyt tehoavan hikoiluun. Sitä pitää vissiin pitäisi käyttää sinnikkäästi ainakin kuukauden ja lisäksi ottaa 2pilsua/pv. Pueraria alkoi auttamaan kolmen vk käytön jälkeen. Lopetin Puerarian käytön ja nyt on yöhikoilu palannut. Viimeiset pari vk olen heränyt yöllä monasti tyyny ja koko kroppa märkänä. Olen nyt käyttänyt Menomaxia pari vk 2tapl illalla ja aloitin tänään aamulla lisäksi Chellon käytön myös 2tapl. Viime yö meni vähemmän hikoillessa, mutta katsotaan vielä seuraavakin yö, että onko pilsuista mitään apua.

      Eräs gyne sanoi kerran, että luontaistuotteet ovat niin mietoja ja että voivat pienempiin vaivoihin auttaakin. Siksipä kokeilen nyt vähän suuremmalla annostuksella:)

    • nosweat

      Chello fortea olen syönyt nyt noin 4 viikkoa. Ensimmäiset kolme viikkoa otin yhden tabletin aamuin illoin. Nyt otan yhden päivässä. Hikoilu alkoi vähenemään noin parin viikon käytön jälkeen. Nyt se on kokonaan pois !!! Yöni nukun nyt paljon paremmin kun enää ei tarvitse herätä siihen että hiki virtaa. Suosittelen ehdottomasti kokeilemaan ja huomauttaisin vielä että luonnontuotteiden käytössä pitää aina olla kärsivällinen. Teho ei näy vielä muutamassa päivässä. Mielummin näitä kuin jotain lääkevalmistetta...

      • Uusinainen

        Chello Forte auttoi minulla 3vk käytön jälkeen runsaaseen hikoiluun, unettomuuteen ja mielialavaihteluihin. Otin ensimmäiset 2vk ajan 2 tablettia/pv ja jatkoin 1 tbl/pv. Olen syönyt Chelloa nyt 4kk ja olen tosi tyytyväinen! Hikoilu ja unettomuus ovat täysin poissa ja mielialakin tasoittunut. Suosittelen jatkamaan vaikka parin vk käytön jälkeen ei vielä välttämättä helpota. Elimistön vie aikaa tottua.


      • hikoilematon

        Chello Forte on auttanut minuakin. Yöhikoilu ja mielialan vaihtelut ovat poissa. Olen aikaisemmin käyttänyt ainakin 8 vuoden ajan estrogeenigeeliä ja kun lopetin sen niin uudet vaivat uuden kymmenluvun kanssa alkoivat. Chello Forte ei vaikuta heti. Noin kuukauden / kahden kuluttua huomasin muutokset. Alkuun siis 2 vko 2 tbl/ pv ja jatkossa 1 tbl/pv. Rohkeasti kokeilemaan.


      • Jo_kevyempää
        hikoilematon kirjoitti:

        Chello Forte on auttanut minuakin. Yöhikoilu ja mielialan vaihtelut ovat poissa. Olen aikaisemmin käyttänyt ainakin 8 vuoden ajan estrogeenigeeliä ja kun lopetin sen niin uudet vaivat uuden kymmenluvun kanssa alkoivat. Chello Forte ei vaikuta heti. Noin kuukauden / kahden kuluttua huomasin muutokset. Alkuun siis 2 vko 2 tbl/ pv ja jatkossa 1 tbl/pv. Rohkeasti kokeilemaan.

        Vaihdevuotesi alkaa olla jo takanapäin jos olet käyttänyt jo 8 vuotta estrogeenigeeliä. Tällaiset luonnontuotteet voi helpottaa laantuviin ja lieviin vaihdevuosioireisiin. Apu voi löytyä vaikkapa lisäämällä kuntoilua.


    • Tyytyväinen 48
    • postmenopaussi

      L-teaniini auttaa mielialan tasapainottamiseen. käytän myös Chello fortea, hyvin pyyhki nyt.

    • Anonyymi

      Loistava tuote. Kuumat aallot katosivat tällä nopeasti. 😊

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      67
      1222
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      42
      901
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      335
      685
    4. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      51
      661
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      638
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      116
      636
    7. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      101
      625
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      605
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      592
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      574
    Aihe