Munuaista kissalle

,.,

Eli siis.. Ostin kaupasta kisuilleni munuaista. Luin, että sisäelimiä saa antaa vain noin kerran viikossa, joten aion pakastaa loput. Muistan myös joskus lukeneeni, että munuaista pitäisi liottaa vedessä ennen kissalle tarjoamista, mutta missään ei lukenut että kuinka kauan? Ja onko siitä jotain harmia jos niitä ei liota ollenkaan?

2

270

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Keino Munuainen

      Voithan kokeilla tarjota kun olet liottanut jonkun tunnin ja huuhdellut parilla vedellä. Minun kissalle eivät kyllä keittelytkään, liotuksesta ja huuhtomisesta puhumattakaan auttaneet. Ei vaan kelvannut niin ei. Sydän ja maksa kyllä kelpaa hyvin. Siinä kun on vähän se virtsan haju ja pyrkii kissa olemaan aika tarkka noista tuoksuista.

    • kissa__

      Tee munuaiseen viiltoja (tai pieni paloiksi), liota huolella muutama tunti tai jopa yön yli, vaihda vesi välillä. Munuainen sisältää aika paljon "törkyä" joten liotus on ehdoton.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      168
      1016
    2. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      58
      802
    3. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      86
      800
    4. Mitä luulet

      Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?
      Ikävä
      72
      727
    5. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      46
      653
    6. Kerro jokin

      👻 tarina
      Ikävä
      62
      589
    7. Vielä hyvinvointitalosta

      Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko
      Pyhäjärvi
      75
      585
    8. 28
      565
    9. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      35
      565
    10. Luule ja ajattele minusta

      mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅
      Ikävä
      46
      559
    Aihe